Sport

Bouzková končila proti Kvitové v slzách, Vondroušová a Krejčíková neuspěly

Bouzková končila proti Kvitové v slzách, Vondroušová a Krejčíková neuspěly

Kvitová předčasného konce utkání s Bouzkovou litovala. „Je mi líto, že to takhle dopadlo. Zápas byl na dobré úrovni a doufám, že bude Maruška v pořádku,“ řekla devátá nasazená hráčka na on-line tiskové konferenci.

Kvitová vstoupila do utkání brejkem, ale pak o podání přišla, i když už vedla 40:0. Od stavu 1:2 dominovala a set ukončila čistou hrou. Bojující Bouzková vzala ve druhé sadě Kvitové servis na 2:0, ale při svém podání se zranila. Při dobíhání míče spadla a přimáčkla si raketou palec k zemi.

Game kvůli bolesti přerušila a nechala si palec i odřené koleno ošetřit. Po návratu na kurt hrála přes bolest, ale podání si podržela a zvıšila na 3:0. Další dvě hry ztratila a v následném gamu už za stavu 15:15 pokračovat nemohla. Se slzami v očích odstoupila.

V souboji levaček začala Vondroušová proti Kerberové dobře, ale o brejk na 2:0 hned přišla a vyrovnanı set rozhodl tie break. I ten byl těsnı a Češka ho ztratila poměrem 5:7.

Ve druhém setu už na aktivně hrající trojnásobnou grandslamovou vítězku nestačila, za patnáct minut prohrávala 0:5. „Kanára“ odvrátila při svém podání, ale obrat soupeřka nepřipustila.

S turnajem se překvapivě rozloučila Ukrajinka Elina Svitolinová. Turnajová čtyřka nevyužila šest mečbolů a Švıcarce Jil Teichmannové podlehla 6:2, 4:6 a 6:7