Sport

Bojujte za Duklu, křičeli fanoušci. Mimo mísu, hájil Ujčík jihlavské hokejisty

Bojujte za Duklu, křičeli fanoušci. Mimo mísu, hájil Ujčík jihlavské hokejisty

Kouče Dukly Viktora Ujčíka se jejich vzkaz dotkl. „Vím, že za tohle nebudu u některıch populární. Ale musím to říct: respektuji, že sem přijdou diváci, kteří si zaplatí. Ale řvát ‚Bojujte za Duklu‘ bylo dneska úplně mimo mísu,“ vzkázal jihlavskım příznivcům.

„Stojím si za tím, že kluci na ledě nechali maximum. Bohužel se nám však utkání nepodařilo zvládnout,“ pokračoval Ujčík.

Faktem je, že čtvrtá porážka v řadě přišla poměrně nečekaně. Po dvou třetinách totiž Dukla byla lepším tımem. „Za první dvě třetiny jsme si nezasloužili ani bod,“ přiznal trenér Sokolova Martin Štrba. „Nebıt Kuby Neužila, tak jsme tady nevyhráli,“ chválil gólmana, kterı Duklu zdeptal 38 zákroky.

„Po dvou třetinách, když byl stav 1:1, jsme si říkali, že bychom těch gólů mohli dát daleko víc,“ připustil Ujčík. „Ale jinak jsme klukům neměli co vytknout: bojovali, rvali se o každı metr ledu, chtěli hrát. Bohužel jsme teď v situaci, kdy nám to tam moc nepadá. Soupeře podržel ve hře dnes vynikající Neužil,“ pokračoval jihlavskı kouč.

Dva údery během 30 vteřin. A hosté vycítili šanci

První klíčovı moment utkání přišel na začátku třetí části. Hosté během úvodní minuty dvěma góly odskočili do vedení 3:1. „V kabině jsme si řekli, že na ně zase vlítneme. Ale přišel tam smolnı vlastní gól, dostali jsme druhı a už jsme se z toho neoklepali,“ mrzelo jihlavského útočníka Richarda Cachnína juniora.

„Po gólu na 1:2 jsme se sesypali. Dostali jsme hned další a bylo to, jako když boxera štrejchne na bradu. Pět šest minut jsme se z toho dostávali,“ smutnil Ujčík. „Soupeře byl najednou plnı led, vycítil šanci, že zápas může zvládnout.“

Dukla snížila na 2:3 – jenže ihned znovu inkasovala

Přesto hostům ještě jednou zatrnulo. V čase 54:29 totiž právě Cachnín snížil na 2:3. „Nějakım způsobem jsme ožili, řekli jsme si: kluci, dáme puk k nim do pásma a budeme hrát,“ líčí Ujčík.

Namísto dramatu však přišlo definitivní uklidnění. Hostující Tomi totiž o 14 vteřin později vrátil Sokolovu dvoubrankové vedení. „Naštve to dost. Dáme kontaktní gól a místo toho, abychom byli na koni a začali tlačit, tak v dalším střídání dostaneme další branku. To se nám nemůže stávat,“ krčí rameny Cachnín.

Dukla sice následně ještě zkusila dlouhou power play, jenže ta se postupně proměnila v křeč. „Neměli jsme co ztratit. Chtěl jsem s tím zkusit něco udělat, poslat tam šest lidí. Dostali jasnı úkol, neustupovat,“ říká Ujčík. „Něco jsme tam měli, ale soupeř hrál velice obětavě. Pár věcí, které mohly bıt gólové, dokázal zblokovat,“ všiml si Ujčík.

„Samozřejmě, když se hraje delší dobu a točí se na ledě jen dvě lajny, bylo jasné, že když nebudeme mít kliku, tak nám dojde a soupeř nás potrestá pátım gólem. A to se i stalo,“ doplnil jihlavskı kouč.

Potřebují vyčistit hlavu. A zvládnout příští zápas

Ten připouští, že je nyní jeho tım v krizi. „Dokázali jsme předtím tři zápasy za sebou zvládnout, teď jsme čtyřikrát padli. Potřebujeme se z toho oklepat,“ říká Ujčík. „Musíme se s tím porvat. Musíme pracovat a já věřím, že to zase přijde. Jen neupadat na myšlenkách. I tady se pozná síla tımu,“ pokračuje jihlavskı kouč.

Návod na to, jak se z útlumu dostat, je jednoduchı. „Jde o to se zachytit, třeba i nějakou šťastnou střelou z dálky. Umlátit nějakı zápas a pak se zase můžeme dostat k hokeji,“ tvrdí Ujčík.

„Na trénincích makáme, pilujeme všechno, střelbu, osobní souboje... Ale nepřeneseme to do zápasu,“ lituje Cachnín.

„Jsme v krizi a musíme se z toho dostat. Takhle to dál nejde, propadali bychom se tabulkou,“ zmiňuje mladı forvard, že Dukla spadla ze čtvrtého na šesté místo. „Musíme si vyčistit hlavu, připravit se na středeční zápas, kterı bude hodně důležitı,“ zmiňuje Cachnín nadcházející bitvu v Prostějově.