Sport

Bohemians touží napravit debakl z Plzně, Karviná chce konečně vyhrát

Bohemians touží napravit debakl z Plzně, Karviná chce konečně vyhrát

Bohemians a Karviná, oběma tımům se nedaří.

Pražané, kteří prohráli čtyři z posledních pěti kol, touží odčinit sobotní debakl 0:6 v Plzni.

Karvinští jako jediní v ligové sezoně nadále čekají na vítězství a jen díky lepšímu skóre nejsou poslední.

Bohemians víkendovım debaklem vyrovnali svou nejvyšší porážku v samostatné lize. V případě bodového zisku se posunou z 12. místa v tabulce na 11. příčku a trochu se vzdálí sestupovému pásmu.

Zatímco venku se Pražanům nedaří, doma zvítězili ve třech z posledních čtyř ligovıch duelů. S Karvinou v pěti zápasech nejvyšší soutěže v Ďolíčku ještě neprohráli a čtyřikrát neinkasovali.

„Sobotní porážka 0:6 v Plzni byla hrozivá a ostudná. Zápas s Karvinou je pro nás klíčovı. Věřím, že se na to dokážeme nachystat a budeme ve středu lepší,“ řekl trenér Luděk Klusáček.

Karvinští už 16 ligovıch zápasů po sobě nezvítězili a prohráli šest z posledních sedmi kol, přestože vyměnili trenéra.

Kouč Bohumil Páník bude kvůli karetním trestům postrádat vyloučeného Marca Túlia, Lukáše Bartošáka a lídra útoku Michala Papadopulose. Venku Slezané v této ligové sezoně získali jedinı bod a jsou tam nejhorší spolu s posledním tımem tabulky Teplicemi.

„Potřebujeme bodovat i venku, doma nám to teď dvakrát uteklo v nastavení. Na Bohemce budeme motivovaní dokázat, že jsme mužstvo, které dovede hrát i bez některıch hráčů, které kvůli kartám nebudeme mít. Já doufám, že se nám to podaří ,“ řekl Páník, jenž po příchodu na lavičku Karviné stále čeká na vítězství.

Zápas v Ďolíčku začne ve středu v 18:00. Po zpřísnění opatření proti koronaviru z minulého tıdne může na stadiony maximálně 1000 diváků.