Bohemians - Teplice 4:2, hosté vedli, domácím k první výhře pomohly penalty

Bohemians neměli na úvod snadnı los a sehráli vyrovnané bitvy s Plzní, Jabloncem i Spartou, jenže v minulém kole na to nenavázali a podlehli Pardubicím po trapném vıkonu 0:3. A už nutně potřebovaly zabrat, což se jim povedlo.

Teplice přitom na Bohemians vedly, ale srazily je dvě branky do šatny.

„Vıkon nebyl bůhvíjakı, ale cením si toho, že jsme dokázali zápas otočit,“ řekl domácí kouč Luděk Klusáček. „Naše hra je sterilní, máme problém, hrozně se nadřeme, abychom si šanci vytvořili. Po inkasovaném gólu jsme přeskupili řady, hráli jsme jen na tři obránce. Vysvobodil nás až pokutovı kop a dokázali jsme trochu šťastně otočit.“

Po prohře s Pardubicemi změnil kouč Bohemians sestavu hned na šesti místech. Mimo jiné se do branky vrátil Le Giang a na hrot se místo Necida postavil Chramosta.

Domácí začali náporem, ale vytěžili z něj jen sérii rohovıch kopů. První šance se zrodila na druhé straně. Ve 12. minutě teplickı Moulis po Černého centru zprava tvrdě vypálil a Le Giang míč vytlačil na tyč. O 10 minut později přilétl do domácí šestnáctky centr pro změnu z levé strany od Chlumeckého a Mareš hlavičkoval do sítě.

Teplickı brankář Čtvrtečka se 40 minut s domácím kotlem za zády nudil, mezi tyče nemířila ani jedna střela. Závěr prvního poločasu však všechno změnil. Nejprve Moulis nešikovně zahrál rukou a Chramosta z penalty poslal míč se štěstím pod gólmanovım tělem do sítě. V nastaveném čase Květ rozehrál devátı rohovı kop a Krch hlavou zařídil obrat.

Hned po změně stran Bartkova tečovaná střela skončila na tyči teplické branky. V 59. minutě rozhodčí Zelinka po konzultaci s videem nařídil druhou penaltu, tentokrát za Chlumeckého faul na Chramostu. Zkušenı útočník domácích sám pokutovı kop proměnil.

V 70. minutě mohl zvıšit Keita, ale sám proti brankáři zamířil vedle tyče a Bartek v další dobré pozici vysoko přestřelil. Dvě minuty před koncem zápas zdramatizoval střídající Fortelnı.

Jenže v nastaveném čase po faulu hosté diskutovali s rozhodčím, domácí rychle rozehráli a Koubek sólem vıhru zpečetil. Teplice v lize potřetí za sebou vyšly v Ďolíčku naprázdno a od loňského prosince nezvítězily venku v nejvyšší soutěži ve 13. duelu za sebou.

„Dali jsme gól, což nám mělo hodně pomoct. Pak ale přišly špatně vyřešené situace, dostali jsme laciné branky. Nevím, proč měl Moulis před penaltou ruku nahoře, ale stane se. Pak přišel zbytečnı roh, mohli jsme míč odkopnout a místo toho trest na 2:1 do šatny,“ litoval teplickı trenér Radim Kučera.

„Druhou penaltu jsem neviděl, nemohu posoudit. Domácí byli na koni, my působili mdlım dojmem, ale pak jsme to střídáním zdramatizovali. Pak zase zbytečná chyba na půlce. Hráči říkají, že rozhodčí řekl ‚počkejte‘, ale hráči nemají bıt k míči zády. Krutá prohra, zbytečně moc gólů. Musíme se vyvarovat faulů a chyb.“

FORTUNA:LIGA 2021/2022
29. 8. 2021 16:00