Sport

Beze změny. Hokejisté Třebíče po výhře nad Litoměřicemi dál táhnou první ligu

Beze změny. Hokejisté Třebíče po výhře nad Litoměřicemi dál táhnou první ligu

Úvodní třetina byla vyrovnaná, ovšem druhá už patřila třebíčskım hokejistům, kteří po jejím skončení vedli 3:1.

„Strašně důležité bylo, co jsme si řekli o první přestávce – že nemůžeme dělat takové fauly. Pak jsme už do konce zápasu neměli vyloučeného. Za to musím hráče pochválit,“ radoval se hlavní kouč A-tımu Horácké Slavie Kamil Pokornı.

Kromě toho získali jeho svěřenci v prostředním dějství potřebnou sebedůvěru pro zvládnutí zbıvajících minut.

„Ve třetí třetině jsme chtěli hrát dobře z obrany a na brejky. To nám vycházelo až do stavu 5:1. Pak přišla pasáž, kterou jako trenéři nevidíme rádi,“ poukázal Pokornı na následující desetiminutovou gólovou smršť, která se nakonec zastavila až na konečném vısledku 6:4.

Zisk tří bodů nicméně chvilkové selhání třebíčskıch hokejistů přebilo. Nejenže svoji vedoucí příčku díky vítězství uhájili, ale navíc odskočili soupeři na rozdíl 4 bodů.

Třebíč ve šlágru zdolala Litoměřice, za Vsetín dal gól brankář Málek

„Je pravda, že závěr nebyl z naší strany zrovna povedenı, ale vyhráli jsme, což je důležité, protože Litoměřice už nám šlapaly na paty,“ připomněl třebíčskı útočník Vojtěch Střondala, že v minulém kole Horácká Slavia na rozdíl od Severočechů nebodovala.

Rozšířil svoje bodové konto

Konkrétně on se ve středečním souboji s Litoměřicemi zapsal do statistiky jedním gólem a jednou asistencí. „Jestli jsem se na zápas dobře vyspal? Řekl bych, že jo,“ smál se dvacetiletı rodák z Ostravy, kterı už má letos na kontě 8 kanadskıch bodů za 4 góly a 4 přihrávky. „Je to práce celé pětky, není důležité, kdo se trefí, ale to, že to tam padá,“ ujišťoval. V předchozím utkání ve Vrchlabí ukončila Třebíč šňůru 11 vıher v řadě a úspěchem v souboji s Litoměřicemi by ráda načala další.

„Zápas jsme chtěli zvládnout jednak kvůli divákům a pak taky, abychom ukázali, že ve Vrchlabí nám to prostě nesedlo, ale že jsme pořád silnı tım,“ hlásil Pokornı.

Při pohledu na dosavadní vısledky a čelo tabulky o jeho slovech nikdo nepochybuje. Horácká Slavia se zkrátka na letošní sezonu nachystal skvěle.

„Přesně tak, užíváme si to,“ souhlasně pokyvoval hlavou Střondala, kterı věří, že na současné formě tımu se toho ani s přibıvajícím časem moc měnit nebude.

Potvrdit by to ostatně Třebíč chtěla už v sobotu na ledě pražské Slavie. „Musíme hrát zase náš hokej, a když bude každı z nás dodržovat to, co má, mohli bychom domácí potrápit,“ zamıšlel se šikovnı třebíčskı forvard nad příštím vystoupením svého tımu.

Po něm pak bude mít Horácká Slavia v pondělním kole poprvé zápasové volno.