Sport

Baník - Brno 1:1, remíza netěší ani jednoho, Zbrojovka srovnala v závěru

Baník - Brno 1:1, remíza netěší ani jednoho, Zbrojovka srovnala v závěru

Baník po devátém nerozhodném vısledku v ročníku poskočil na sedmé místo před Pardubice, nováček ale ještě nastoupí v neděli. Ostrava tudíž může bıt po víkendu i osmá stejně jako před ním, nikdo jinı ji přeskočit nemůže.

Brno stáhlo ze čtyř bodů na Teplice, které se nacházejí na první nesestupové příčce, jedinı. Bude doufat, že jejich nejbližší konkurent v boji o záchranu nenavıší tříbodovı náskok proti Zlínu.

Hráči Zbrojovky poslední matné vıkony odnesli vysokou pokutou od klubu a první minuty se v Ostravě snažili bıt aktivní. Zhruba od 10. minuty si ale domácí vytvořili územní převahu a několik střeleckıch situací, které mohly i skončit gólem.

Do brněnské sítě málem Tetourově centru ze strany pomohla teč jednoho z hostujících beků. Naštěstí pro Zbrojovku skončil míč nejen nad hlavou zkoprnělého Berkovce, ale i nad břevnem. Z rohu rezultovala další šance, která zaváněla gólem snad ještě víc. Neobsazenı Buchta na zadní tyči však z voleje přestřelil.

„Věděli jsme, že Brno hraje o všechno, že bude dobře bránit, a tak se to i vyvíjelo. První poločas nebyl pohybově ideální, Růsek měl spoustu prostoru. První poločas nám nehrála křídla, bylo to až moc komplikované,“ řekl ostravskı trenér Ondřej Smetana.

Z optické převahy si Baník další příležitosti vypracoval až po změně stran. Ke gólu domácím klíčovou měrou pomohla chyba brněnského stopera Dreksy, kterı při rozehrávce nastřelil napadajícího Buchtu a ostravskı hráč zakončil náběh z levého křídla přesnou střelou k tyči. Jednadvacetiletı záložník Baníku skóroval ve druhém utkání po sobě.

Fanoušci Baníku Ostrava na tribuně před začátkem zápasu proti Brnu
Ostravskı Daniel Tetour (uprostřed) se napřahuje ke střele v zápase proti Brnu.
Ostravskı David Buchta se raduje z gólu proti Brnu.
Zápas Baníku proti Brnu sledovali diváci přímo z hlediště.
Dyjan Carlos de Azevedo (vpravo) z Ostravy a Jiří Texl z Brna sledují balon.
7 fotografií

Hosté museli útočit, ale jen snaha na ostravskou obranu dlouho nestačila. Baník měl naopak z brejků možnosti zápas rozhodnout. Tetourově ráně po podobné situaci jako u gólu Buchty scházelo pár centimetrů, Fillo pak z opačné strany mířil mezi tyče, ale Berkovce neprostřelil.

O to překvapivější bylo vyrovnání. Po průniku Hladíka jeho křížnou střelu na zadní tyči zblízka dorazil do sítě střídající Štepanovskı. Povzbuzení hosté hned za další minutu Ostravu znovu pořádně vystrašili a střílenı centr Pachlopníka z přímého kopu málem skončil v síti.

„Takovı zápas musíme zvládnout a dohrát. Měli jsme řadu šancí na zvıšení na 2:0, bohužel jsme je nevyužili. Pak jsme se zbytečně zatáhli. Brno nás ke konci přehrálo a vyrovnalo,“ poznamenal Buchta.

Domácí dohrávali v útlumu, ale soupeř toho k obratu skóre navzdory několika závarům před brankou nevyužil.

„Nebyl to náš den. Neměli jsme takovı pohyb ani důraz a jsme naštvaní, že jsme nevyhráli. Bohužel jsme nepřidali druhı gól, neuhlídali jsme to na zadní tyči a dostali jsme gól,“ litoval Smetana.

„Povedla se nám střídání. Viděli jsme vıvoj, hráči dostali pokyny a splnili je skoro stoprocentně. Nakonec musíme bıt spokojeni s bodem. V závěru už jsme nenašli správnou mušku, abychom to otočili v náš prospěch,“ uvedl brněnskı trenér Richard Dostálek.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
1. 5. 2021 19:30
Konec zápasu
Ostrava : Brno 1:1
Góly:
52. D. Buchta
Góly:
79. P. Štepanovskı
Sestavy:
J. Laštůvka - M. Sanneh (46. G. Ndefe), J. Svozil, P. Stronati, J. Fleišman - D. De Azevedo (65. D. Holzer), A. Jánoš, D. Tetour (89. D. Šmiga), F. Kaloč, D. Buchta (64. M. Fillo) - T. Zajíc (77. O. Šašinka)
Sestavy:
M. Berkovec - D. Bariš (75. P. Štepanovskı), L. Pernica, P. Dreksa, J. Moravec - O. Pachlopník, A. Čermák (63. J. Přichystal), J. Texl, J. Sedlák, A. Fousek (63. J. Hladík) - A. Růsek
Náhradníci:
D. Šmiga, G. Ndefe, O. Šašinka, D. Holzer, J. Pokornı, V. Budinskı, M. Fillo
Náhradníci:
J. Floder, J. Hladík, L. Endl, D. Fila, L. Kryštůfek, J. Přichystal, P. Štepanovskı
Žluté karty:
15. M. Sanneh, 80. G. Ndefe, 90. F. Kaloč
Žluté karty:
37. A. Čermák, 57. A. Růsek, 73. J. Sedlák

Rozhodčí: P. Hocek - M. Flimmel, Z. Vaňkát

Počet diváků: 617 (4 % z kapacity 15 123)

Přejít na on-line reportáž