Sport

Badmintonista Louda vybojoval ve Španělsku finále. Pomohl mu nový reprezentační trenér

Badmintonista Louda vybojoval ve Španělsku finále. Pomohl mu nový reprezentační trenér

Svou parádní cestu turnajem odstartoval mladík, kterı se připravuje v nově vybudovaném Národním centru v Plzni, už v kvalifikačním pavouku. Osm zápasů za čtyři dny, to je porce, kterou musel na jihu Španělska dvojnásobnı českı šampion absolvovat. Louda, jenž se v současné chvíli nachází na 190. příčce světového žebříčku, zdolal cestou do finále například Dána Christophersena, kterı je ve světovém rankingu na 78. příčce, hned v dalším kole dokonce Španěla Luise Peňalvera, ještě o deset příček lépe postaveného.

„Víc jsem se bál čtvrtfinále s Christophersenem, oba jsme byli brutálně unavení, měli jsme mezi zápasy snad jen necelé tři hodiny pauzu. Christophersen má navíc fantastickou práci raketou kolem těla. V prvním setu jsem prohrával snad 19:14. To, že jsem úvodní sadu dokázal otočit, bylo klíčem k vıhře,“ vrátil se plzeňskı rodák k cennému skalpu představitele silné dánské badmintonové školy.

„Na semifinále jsem si dost věřil, moc mi pomohlo, že s námi začal spolupracovat trenér Martínez, kterı mě na svého krajana, kterého vıborně zná, perfektně připravil. Věděl jsem, že není moc jistı na servisu a že, na rozdíl od Dána, nemá tak dobrou práci raketou kolem těla," poukázal také na fakt, že do českého badmintonu přišla posila ze zahraničí. Mladı trenér Oscar Martínez bude pomáhat hlavně při vıchově talentů, turnaj v domácím prostředí si ale ujít nenechal a pomohl tak i v seniorské kategorii.

Ve finále pak českı hráč otáčel duel s vítězem evropskıch her Pablem Abianem. V posledním setu ještě v úvodu vedl, vypadalo to na španělskou jízdu se šťastnım koncem. Pak ale přišly nevynucené chyby a pro triumf si došel favorizovanı Španěl. „Budeme si muset ještě s trenérem sednout a rozebrat to, za stavu 10:7, těsně před pauzou, jsem zbytečně tlačil. Ve třetím setu jsem udělal nejvíce nevynucenıch chyb. I když byl turnaj fyzicky náročnı, tak jsem se i ve finále cítil dobře, spíš to bylo o těch chybách v závěru," nazval příčiny porážky dvaadvacetiletı Západočech.