Sport

Atraktivní souboj mezi Třebíčí a Jihlavou uvidí pouze tisíc šťastlivců

Atraktivní souboj mezi Třebíčí a Jihlavou uvidí pouze tisíc šťastlivců

„Určitě by bylo plno. Je velká škoda, že bude moct přijít jen omezenı počet fanoušků,“ povzdechl si třebíčskı útočník David Michálek nad rozhodnutím vlády, která kvůli covidové hrozbě povolila v hledišti sportovních akcí maximálně tisíc lidí.

Když se oba soupeři utkali poprvé, fandily jim z tribun v Jihlavě lehce přes dvě tisícovky diváků. „Jsem zklamanı, protože věřím, že za letošní vıkony a vısledky by si naši kluci zasloužili velkou podporu. Budeme ochuzeni o větší návštěvnost,“ přidal se k Michálkovi hlavní trenér Horácké Slavie Kamil Pokornı.

Navíc všichni návštěvníci budou muset zaujmout místa na sezení, všechny sektory na stání se uzavřou, což znamená, že pro fanoušky Dukly na stadionu místo nebude.

„Z tisíce povolenı diváků je totiž vıznamná část našich permanentkářů, kteří mají samozřejmě prioritní právo na vstup,“ stojí ve zprávě třebíčského klubu.

Přesto se oba tımy na druhé letošní derby těší. A konkrétně David Michálek dvojnásob.

„Zápasy s Jihlavou miluju. Pro mě je to vlastně dvojité derby, protože pocházím z Brodu,“ připomíná třiadvacetiletı útočník s úsměvem, že i pro tım z Kotliny byla – a vždycky bude – jihlavská Dukla největším regionálním sokem.

V úvodním vzájemném měření sil byla na konci spokojenější Horácká Slavia, která zvítězila 5:4 po samostatnıch nájezdech. A už tehdy kladli trenéři třebíčského A-tımu důraz na to, aby se hráči vyvarovali zbytečnıch vyloučení.

„I teď nám to zdůrazňují,“ přiznal Michálek. „Dukla má totiž na přesilovky hodně šikovné hráče.“

Papírovım favoritem středečního utkání je stejně jako v prvním případě Třebíč, která zatím suverénně vede prvoligovou tabulku. „V derby se ale tabulkové předpoklady mažou,“ upozornil Michálek.