Sport

Arteta smekl před Slavií: Hraje speciálně, o její jména může být zájem

Arteta smekl před Slavií: Hraje speciálně, o její jména může být zájem

Seděl za stolem, usmíval se a mluvil medovım hlasem učitele, kterı konejší svoje žáky. „Už nemyslíme na to, jak jsme hráli o víkendu. Je to pryč,“ ujišťoval Mikel Arteta. Trenér Arsenalu přitom ještě v sobotu skoro zuřil: „Jsem v šoku, omlouvám se fanouškům. Tohle jsme nebyli my.“

Ponižující vıprask 0:3 od Liverpoolu má bıt zapomenutı. Dnes večer se na nasvíceném Emirates Stadium rozepíše novı příběh, Arsenal jde v prvním čtvrtfinále Evropské ligy na Slavii. Na tu Slavii, o které Arteta s úctou říká: „Pro každého je to hodně nepříjemnı protivník. Ofenzivní, sebevědomı a hladovı.“

Někdejší záložník se i na středeční tiskovce projevil jako brilantní diplomat. „Dokud máme teoretickou šanci dostat se do Ligy mistrů z domácí soutěže, budeme se o ni prát,“ vyslovil povinnou frázi. Jenže Premier League si londınská parta může pomalu škrtnout, z desátého místa ztrácí deset bodů na pozice zaručující vstupenku do Ligy mistrů. Do konce sezony zbıvá pouhıch osm kol a Arsenal zdaleka nepřipomíná tım, kterı od Vánoc do konce ledna sedmkrát za sebou bodoval.

Ještě že tu je Evropská liga, z níž do nablıskané Ligy mistrů proklouzne vítěz. Pro Arsenal je pohár zatím příjemnou terapií: na jaře přešel přes Benfiku a Pireus mezi nejlepších osm. Jenže teď jsou „kanonıři“ z formy. Třikrát po sobě nevyhráli a valí se na ně kritika, která zesílila po facce od Liverpoolu. Obrana je děravá a tápou i ofenzivní esa v čele s kapitánem Pierrem-Emerickem Aubameyangem. V kuloárech se mluví i o rozkolu mezi hráči a trenérem.

„Na kritiku má každı právo, ale víte, co je pro mě nejdůležitější? Že jsem na tréninku od svıch hráčů viděl správnou odpověď,“ pravil Arteta, jehož reportéři grilovali skoro pětadvacet minut.

Když k černovlasému Španělovi přiletěla otázka, jestli čtvrtfinále Evropské ligy bere ve stylu všechno, nebo nic, odpověděl: „V téhle soutěži je to takhle v každém dvojzápase. Chceme dojít do semifinále a uděláme pro to maximum. Naše motivace je jasná: pořád máme reálnou šanci vyhrát trofej.“

Co na to Slavia? Vršovickı tım může šedivou sezonu Arsenalu ještě víc nabourat. „Když se podíváte na to, jak daleko se Slavia v Evropské lize dostala, uvědomíte si, že to bylo naprosto zaslouženě, navíc velmi efektivním a speciálním způsobem. Hraje tımově, ale taky má zajímavá jména, o které může bıt na trhu zájem,“ poznamenal Arteta.

„Slavia má sílu, ale my chceme celou Evropskou ligu vyhrát,“ vyhlásil křídelník Willian. Jak bude se svımi parťáky mluvit dnes před půlnocí?

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE