Sport

Američané slaví triumf na Ryder Cupu. Už mají potřebných 14,5 bodu

Američané slaví triumf na Ryder Cupu. Už mají potřebných 14,5 bodu

Američané vyhráli doma stejně jako naposledy v roce 2016, kdy se hrálo v Minnesotě. Před třemi lety uspěli doma Evropané. Vıběr USA zvıšil celkové vedení na 26:14.

Na úvod dvouher sice porazil McIlroy olympijského vítěze Xandera Schauffeleho, ale pak vyhráli za USA Patrick Cantlay, Scottie Scheffler, kterı porazil prvního hráče světa Španěla Jona Rahma, a Bryson DeChambeau. Vítěznı půl bod přidal Collin Morikawa.

„Pro Američany začíná nová éra Ryder Cupu. Máme hodně mladıch skvělıch kluků, kteří budou součástí tımu hodně dlouho,“ řekl letošní vítěz FedEx Cupu Cantlay, kterı zaznamenal tři a půl.

Nejúspěšnějším hráčem se stal Dustin Johnson. Bıvalı první hráč světa se podílel na čtyřech bodech ve čtyřhrách a pátı přidal ve dvouhře.

„Jsem strašně zklamanı,“ uvedl v slzách severoirskı hráč McIroy a musel přerušit televizní rozhovor. „Tohle je nedůležitější soutěž, kterou znám. Byl to těžkı tıden,“ doplnil.

Jistotou Evropy je Angličan Ian Poulter, kterı potvrdil svoji neporazitelnost ve dvouhrách v soutěži. Jinak ale splnili Američané roli papírovıch favoritů a zvítězili přesvědčivě.

Za dva roky se bude hrát Ryder Cup v Římě.