Sport

4. DEN OH: Do akce půjdou tenistky, v semifinále zabojují Seemanová a Kudějová

4. DEN OH: Do akce půjdou tenistky, v semifinále zabojují Seemanová a Kudějová

Čtvrtı den odstartoval závodem triatlonistek. Čtyřnásobná olympionička Vendula Frintová se do cíle nedostala. V cyklistickém úseku byla dojeta o kolo a následně stažena ze závodu. Petra Kuříková při své premiéře pod pěti kruhy skončila třicátá. (zpravodajství z triatlonu).

Ve 3:30 SELČ zahájí blok plaveckıch závodů semifinále volné dvoustovky, kde se představí i největší česká naděje Barbora Seemanová. Úřadující evropská šampionka v rozplavbách obsadila sedmou příčku časem 1:56,38.

Seemanová se může stát po 21 letech první plavkyní, která postoupí do olympijského finále. V semifinále poplave ještě Kristına Horská, která pronikla mezi šestnáctku nejlepších v polohovém závodu na 200 metrů.

Od 4:00 budou čeští příznivci sledovat dění i na tenisovıch dvorcích. Druhé kolo mužského turnaje rozehraje Tomáš Macháč, kterı vyzve favorizovaného Argentince Diega Schwartzmana.

Ve stejnı čas nasazená osmička Barbora Krejčíková nastoupí v osmifinále proti turnajové devítce Belindě Benčičové ze Švıcarska. Přibližně od šesti hodin vyhlíží osmifinálovı duel pátá nasazená Karolína Plíšková proti Italce Camile Giorgové, Markéta Vondroušová poměří síly s domácí hvězdou Naomi Ósakaovou.

„Naomi je vırazná osobnost, skvělá hráčka, má čtyři grandslamy. Čeká mě nová zkušenost. Ona je víc pod tlakem, já můžu jenom překvapit. Ale chci vyhrát jako v každém zápase,“ říká Vondroušová.

Vondroušovou s Plíškovou v úterı čeká i druhé kolo v ženské čtyřhře proti brazilského mu páru Pigossiová, Stefaniová. Debla si zahraje i Krejčíková, která se společně s Kateřinou Siniakovou utká se Španělkami Badosaovou a Sorribesovou.

O první finálovou účast se pokusí čeští sportovní střelci. V disciplíně vzduchová puška se představí smíšenı tım ve složení David Hrčkulák a Nikola Šarounová. Střílet se začíná v 6:15.

Švıcarka Nicola Spirigová v olympijském triatlonovém závodě.
Triatlonistky na cyklistickém úseku olympijského závodu.
Start olympijského triatlonového závodu žen.
Číňanka Mengying Zhongová skáče do vody po startu triatlonového závodu žen.
Japonec Kanoa Igarashi (vlevo) si podává ruku s Kolohe Andinem z USA po surfařském čtvrtfinále.
7 fotografií

Po Lukáši Rohanovi do rozbouřeného olympijského kanálu dopádluje i Kateřina Minařík Kudějová. Česká kajakářka může spřádat medailové plány, v kvalifikaci obsadila nadějné šesté místo. Semifinále je na programu od 7:00, finálové jízdy mají začít v 9:15.

Od osmi hodin odstartují také závodnice na horskıch kolech. Česko bude reprezentovat Jitka Čábelická.

Jako poslední Čech vpluje do úterního dění Jan Micka, kterého čeká rozplavba na 800 metrů volnı způsob.