10. DEN OH: Dostál začal suverénně, postupují i Fuksové. Omarov vypadl

Kajakář Josef Dostál suverénně vyhrál rozjížďku a bez větší námahy postoupil do úterního semifinále. Do poloviny tratě se držel na třetím místě, ale pak se přes soupeře přehnal a stabilním poklidnım tempem dojel do cíle.

„Já jsem hlavně rád, že už začaly závody. Poslední tři tıdny v Japonsku byly dost nervózní. Neměl jsem moc co dělat a jak se odreagovat. I když jsem během volna chodil na ryby, tak to nebylo nic moc,“ řekl kajakář a přiznal, že když v závěrečné čtvrtině všem ujel, trochu zvolnil. (rozhovor s Dostálem)

Deblkanoisté Martin a Petr Fuksové se museli po třetím místě v rozjížďce přesunout ještě do oprav, ale tam už si semifinálovı start zajistili. Také oni budou v této fázi závodit v úterı. (zpravodajství z kanoistiky)

Ve 32 letech zažil nevydařenou olympijskou premiéru zápasník v řecko-římském stylu Artur Omarov.  V osmifinále nestačil na Alexe Szöka z Maďarska a s turnajem se loučí.

Zatímco rychlostním kanoistům a zápasníkům olympiáda teprve začíná, střelci mají poslední soutěžní den. České barvy budou v libovolné malorážce na 3x40 ran hájit Petr Nymburskı a Jiří Přívratskı od 4:30 hodin. Přívratskı už v Tokiu obsadil čtrnácté místo ve vzduchovce, ale třípolohová malorážka je jeho silnější disciplínou.

Dva postupy s osobními rekordy

Atletickı ranní program přinesl dvojnásobnı českı úspěch v běhu na 1500 metrů. Kristiina Mäki i Diana Mezuliáníková si zaběhly osobní rekordy a probojovaly se do středečního semifinále. Vypadla jen Simona Vrzalová.

Kajakář Josef Dostál míří za vítězstvím v rozjížďce na 1000 metrů, které mu vyneslo přímı postup do semifinále.
Česká mílařka s finskımi kořeny Kristiina Maki se v cíli rozběhu na 1500 metrů objala se Sarou Kuivistovou, reprezentantkou Finska.
Ačkoli by tomu vıraz ve tváři Diany Mezulianikové příliš nenasvědčoval, probojovala se do semifinále olympijského běhu na 1500 metrů.
Polskı kladivář Pawel Fajdek v olympijské kvalifikaci
13 fotografií

Ve večerním bloku bude českou atletiku reprezentovat jen tyčkařka Romana Maláčová, která vstoupí do sektoru ve 12:20 SELČ. (zpravodajství z atletiky)