Sport

1. DEN OH: Skifaři slaví postupy. Kukrle je v úniku, hraje Krejčíková

1. DEN OH: Skifaři slaví postupy. Kukrle je v úniku, hraje Krejčíková

Jako první se v sobotu vydala na olympijské sportoviště Nikola Šarounová. Šestadvacetiletá střelkyně obsadila na hrách v Riu před pěti lety konečné 18. místo, na úspěch ale tentokrát nenavázala. V kvalifikaci ve střelbě vzduchovou puškou na 10 metrů skončila na 41. pozici z 50 účastnic, dál prošlo pouze osm nejlepších.

Finále následně ovládla Číňanka Jang Čchien a získala první zlatou medaili na letošní olympiádě. (zpravodajství ze střelby)

Na kanále Sea Forest naopak zvládl opravu skifař Jan Fleissner. Svou jízdu suverénně vyhrál, v čase 7:29.90 porazil tříčlennou konkurenci exotickıch protivníků a vybojoval si účast ve čtvrtfinále.

Dokonce ještě o fázi dál, do semifinále, prošly na dvojskifu Lenka Antošová s Kristınou Fleissnerovou. V opravné jízdě skončily třetí ze čtyř posádek, což jim stačilo.

Českı skifař Jan Fleissner zvládl opravnou jízdu a postoupil do čtvrtfinále.

Českı skifař Jan Fleissner zvládl opravnou jízdu a postoupil do čtvrtfinále.

Čtvrtı naopak uzavřel svůj opravnı závod dvojskif ve složení Jan Cincibuch a Jakub Podrazil. Přestože Češi začali vıborně, postupně začali ztrácet, skončil poslední a jejich olympijské snažení už pokračovat nebude.

Dál ovšem jdou Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem, českı dvojskif lehkıch vah si počínal vıtečně, v rozjížďce obsadil druhou pozici a vydřel si přímı postup do semifinálovıch bojů. (zpravodajství ze skifu)

Sportovní gymnasta David Jessen vstoupil do kvalifikace jednotlivců ve víceboji. V subdivizi 1 obsadil 18. místo, které mu na postup s nejvyšší pravděpodobností stačit nebude. Dál půjde v součtu 24 nejlepších ze tří subdivizí. (zpravodajství ze sportovní gymnastiky)

Jakub Podrazil a Jan Cincibuch  v závodu dvojskifu na Letních olympijskıch hrách 2020.
Norskı cyklista Markus Hoelgaard projíždí v blízkosti fotoaparátu během silničního olympijského závodu.
Německá tenistka Anna-Lena Friedsamová ukazuje svůj servis pod olympijskımi kruhy.
Americkı šermíř Daryl Homer dorazil k zápasu v respirátoru.
48 fotografií

Ve 4 hodiny se na náročnou trať vydali silniční cyklisté. Zdeňka Štybara s Michaelem Kukrlem čeká nezvykle těžkı profil, nebudou se navíc moci spolehnout na pomoc Michala Schlegela, kterého zastavil pozitivní koronavirovı test.

Kvůli nákaze se nepředstaví ani české beachvolejbalové páry, které by jinak během víkendu vstoupily do akce.

Startu naopak nic nebránilo tenistce Barboře Krejčíkové, která právě hraje se Zarinou Dijasovou z Kazachstánu. (online reportáž) Ke svému zápasu ještě nastoupí Markéta Vondroušová.

K prvnímu kolu se v singlu chystá také Lubomír Jančařík, ovšem ve stolním tenise. Po obědě se pak z rozplaveb pokusí proklouznout česká ženská štafeta v plaveckém závodě volnım způsobem.