Relax

Zázrak jménem hrušky. Jsou symbolem podzimu, chutnají i prospívají zdraví

Zázrak jménem hrušky. Jsou symbolem podzimu, chutnají i prospívají zdraví

Hrušky milovali lidé snad odjakživa, pralidé jako pláňata, ve starověku už jako šlechtěné ovoce. Šťavnaté plody kultivovali už staří Keltové, Slované, Číňani, Římané či Řekové. Jejich chuť je velmi specifická, a ač se dají skladovat, nevydrží dlouho jako jablka.

Hruškový koláč z Bretaně

Hruškovı koláč z Bretaně

Recept

Střední

40 min

Obsahují lehce stravitelné sacharidy, rozpustnou a nerozpustnou vlákninu, draslík, zinek, hořčík, železo, jód, vápník a fosfor. Díky vláknině podporují trávení, vylučují z těla těžké kovy a jedovaté látky, jako je olovo, rtuť nebo kadmium. 

Hrušky jsou rovněž velice bohaté na kyselinu listovou (ta je důležitá pro růst a krvetvorbu). Sice mají velmi nízkı obsah vitaminu C, zato nezanedbatelné množství vitaminu B, a to hlavně pod slupkou. Obsahují až 83 % vody.

Celerový salát s hruškou a sušenou šunkou

Celerovı salát s hruškou a sušenou šunkou

Recept

Lehké

30 min

Pěstují se po celém světě (je známo přibližně 2 500 odrůd hrušek) a dají se zpracovávat na všechny možné způsoby – na kompoty, džusy, mošty, džemy, povidla, likéry…

Konzumují se čerstvé, sušené nebo kandované, ovšem nejstravitelnější jsou vařené. Nejvíce prospěšnıch látek je ve slupce a těsně pod ní, konzumujte tak plody raději celé.

Pečený hruškový čaj

Pečenı hruškovı čaj

Recept

Lehké

30 min

Co dovedou hrušky?

1. Rozpohybují střeva a léčí žaludek - odstraňují zácpu, do střev se dostávají velmi rychle, protože naše tělo je rychle tráví, mírní křeče i plynatost, stimulují správné trávení.

2. Podporují hubnutí – obsahují hodně vlákniny, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zaženou chuť na sladké, zasytí, ale jsou chudé na kalorie, zpevňují cévy a snižují krevní tlak.

3. Vyplavují toxiny z těla a odvodňují – pročistí střeva, pomůžou při potížích se zavodněním a otoky a při poruchách ledvin.

4. Pomáhají při osteoporóze – obsahují bór, kterı napomáhá transportu vápníku do kostí, mírní rovněž příznaky menopauzy.

5. Působí proti horečce a nachlazení – čerstvé i sušené křížaly nebo odvar z nich ničí viry, popíjejte až tři šálky denně.

6. Podporují ledviny, srdce i krevní oběh – pomáhají zpevňovat cévy a brání hromadění vápníku v nich, doporučují se při chorobách krevního oběhu.

SOUTĚŽ: Pochlubte se vypěstovanou dıní nebo receptem, kterı se vám povedl