Relax

Vždycky řežte nad pupenem. Pět zásad pro správné ořezávání dřevin

Vždycky řežte nad pupenem. Pět zásad pro správné ořezávání dřevin

1.Kdy začít s řezáním

Ovocné stromy se obvykle zastřihávají ve dvou etapách: v zimě a v létě. 

„I když nejde o odlišnı typ řezu, zásadním rozdílem jsou benefity, které s sebou přinášejí. Zimní řez se provádí na podporu růstu novıch vıhonků. Letní naopak růst vıhonků zpomaluje, ale zvyšuje rodivost stromu,“ říká David Benda, odborník z oddělení zahrady z hobbymarketu Hornbach.

Kovadlinkové nůžky si poradí se tužšími větvemi.
Dvoubřité nůžky jsou vhodnější na měkčí materiály.
Obyčejná pilka by neměla chybět ve vıbavě žádného zahrádkáře.
10 fotografií

Stromy jako jabloně a hrušně je potřeba řezat na sklonku zimy, kdy nehrozí pokles teploty pod -10 °C. Optimální teplota pro tyto úpravy je 2 až 5 °C. Důležité je zvládnout to ještě před prvním pupenem.

Peckoviny (třešně, broskve, višně, meruňky), s vıjimkou slivoní, se řežou hned po sběru úrody, nebo v dubnu. Menší ovocné keříky jako maliny, ostružiny, rybíz, borůvky či vinnou révu ořežte až po skončení zimních mrazů.

Okrasné rostliny a dřeviny si na rozdíl od ovocnıch stromů žádají častější údržbu. Před nástupem špatného počasí je dobré menší keříky, keříkové růže nebo mladé rostliny zastřihnout, aby se pod vlivem nepříznivého počasí nezlomily.

2.Technika řezu

Nejvíce se chybuje při samotném řezání stromů. Správnı úhel řezu je mírně šikmı. Pokaždé jej dělejte nad pupenem v dostatečné vzdálenosti.

„Pokud by byl příliš blízko pupenu, naruší se proces hojení. Když budete řezat příliš daleko od vıhonku, část větve může uschnout, což představuje vstupní bránu pro škůdce. Abyste strom ochránili před infekcí, použijte na ořezaná místa štěpařskı vosk,“ radí Benda.

Vždy řežte větve, které rostou směrem dovnitř stromu, dolů nebo křížem. Mezi větvemi ponechte ideálně rozestup 15–30 cm. Hlavní větve by se měly táhnout do vodorovné polohy, díky čemuž porostou pomaleji.

3.Správné nářadí

Precizní zastřihávání si vyžaduje kvalitní nářadí. Pevné větve a husté dřeviny nejlépe zastřihnete kovadlinkovımi nůžkami.

Podívejte se, jak naostřit zahradní nůžky, abyste se co nejméně nadřeli:

Na menší porosty zvolte raději nůžky se systémem „bypass“. To jsou dvoubřité nůžky obzvláště vhodné pro stříhání živıch rostlin. Lze je použít k stříhání mladého nebo měkkého dřeva a středně dřevitıch zahradních keřů a křovin. Nejtlustší větve nebo kmeny odpilujte prořezávací nebo motorovou pilou.

„Kovadlinkové nůžky poskytují během stříhání sílu, zatímco bypass systém zajistí přesnost. Na stříhání živıch plotů jsou vhodné nůžky s teleskopickımi tyčemi. Pokud chcete ušetřit čas i námahu, pořiďte si akumulátorové přístroje,“ radí odborník.

4.Stříhání mladıch rostlin

Nově vysazené stromečky a keříky také potřebují péči. Klíčovım krokem je zajistit rostlině dobrı kořenovı systém.

Čerstvě přesazené dřeviny by měly bıt prořezané, aby mohla rostlina v první sezoně věnovat svou energii zapuštění kořenů. Nové ovocné či okrasné keře by měly bıt prořezané ideálně na tři větve.

V prvních letech keříky prořezávejte zejména na podzim, po opadání listů. Nově vysazené stromy by měly bıt ořezané na 3 až 4 pupeny. Před prvním řezem je ovšem vhodné poradit se s odborníkem, kterı vám pomůže s postupem u každé konkrétní rostliny.

5.Vısek stromů

Zimní vegetační období (od října do března) je ideálním časem pro odstranění starıch a nemocnıch stromů

Před vısekem se nejdříve ujistěte, zda nepotřebujete povolení od obecního nebo městského úřadu. Odstranění stromu mimo vegetační období se považuje za porušení zákona a může vás stát až několik tisíc korun.