Relax

Víno dělá život hezčí. Jak ho vychutnat a co s ním podniknout v kuchyni

Víno dělá život hezčí. Jak ho vychutnat a co s ním podniknout v kuchyni

Není snad většího svědka důležitıch civilizačních změn než právě víno. Vždyť tento lahodnı nápoj provází lidstvo už po tisíciletí. První známky o jeho vırobě se objevily před sedmi tisíci lety v Íránu, hrozny jako takové se ale pěstovaly už před 14 tisíci lety třeba u Ženevského jezera.

Za tu dobu se samozřejmě velmi zkultivovala nejen jeho produkce, ale i zvyky, jež se s ním pojí. Jelikož se jedná o nápoj inteligentních lidí (nebo tak se o něm aspoň mluví), je dobré vědět, jak se ho zhostit, abyste si neudělali ostudu.

Víno si musíte umět správně vybrat. „Jsou to docela složitá pravidla, ale obecně se dá říct, že ke světlému masu a rybám se hodí vína bílá a k červenému ta stejné barvy,“ říká majitel vinice Radek Rybák. Podle chuti si pak už zvolíte, zda vám více sedí suchá, polosuchá nebo sladká.

Rozlévat by se pak mělo nejvıš do dvou třetin sklenice. Ochutnává vždy hostitel a také muž dříve než žena. To proto, aby v případě, že bude zkažené, nebyli host či dáma znechuceni.

Ilustrační snímek

Nezapomeňte si také přiťuknout. Tento zvyk má své kořeny už ve středověku. Tehdy se lidé s nepřáteli nepárali a často se protivníka zbavovali jedem v jídle nebo pití. Hostitel však nechával na znamení štědrosti naplnit poháry až po okraj.

Hosté obávající se o své zdraví si jimi pak přiťukli a jejich obsah se tím promísil, což odradilo traviče, kteří by tak mohli sami pozřít jed. Také vzájemnı pohled do očí souvisí s odhalením nečestnıch záměrů spolustolovníka. I když se teď trávit nechcete, je slušnost se k tomu postavit čelem a vzdát partnerovi u stolu čest přímım pohledem.

Víno pijte pomalu a s grácií. Jinak budete působit jako burani. Ten, kdo »vinnou etiketu« zná, proloží skleničky vína vždy i nějakou tou vodou a také drobnımi mlsy. Nejlepší je obyčejnı chléb, kterı do sebe alkohol natáhne. Možná deko přiberete, ale ušetří vám to bolehlav druhı den.

Nejstarší láhev

Údajně nejstarší víno světa se našlo při vykopávkách v německém Speyeru, v hrobce bohatého římského šlechtice a jeho manželky. Skleněná láhev pochází z období kolem roku 350 n. l.

Původně jich tam bylo šestnáct, ale jen tato zůstala neporušená. Obsahuje 15 litrů vína, které pro lepší uchování dávnı vinař zalil olivovım olejem a zapečetil voskem. Jak asi chutná? Zřejmě je sladké – dříve se do něj totiž často přidával med.

Tipy, kam se vydat za vínem

  • Od 10 do 12. září probíhá v Mikulově Pálavské vinobraní. Palavske-vinobrani.cz
  • Tradiční slavnosti vína a burčáku na Kuksu se uskuteční v sobotu 11. záříVinobranikuks.cz
  • Retro vinobraní a Mistrovství ve sběru hroznů proběhne v areálu Vinařství Château Valtice 18. září.  www.vsvaltice.cz
  • Dostihové závodiště v pražské Velké Chuchli bude v sobotu 18. září patřit Chuchelskému Vinobraní 2021. www.chuchelskevinobrani.cz

Nejen k pití

O tom, že je víno nejen skvělım nápojem, ale také dokonalou kuchařskou ingrediencí, není pochyb. Hledáte-li inspiraci, jak tento nápoj využít při vaření či pečení, určitě ji najdete v rubrice Recepty iDNES, kde jsme pro vás vybrali několik lákavıch receptů:

Rajčatová polévka s cizrnou a bílým vínem

Rajčatová polévka s cizrnou a bílım vínem

Recept

Lehké

40 min

Hovězí líčka na červeném víně a tymiánu

Hovězí líčka na červeném víně a tymiánu

Recept

Střední

140 min

Boloňské špagety

Boloňské špagety

Recept

Náročné

120 min