Relax

Vídeňské Království železnic se chystá postavit model Rakouska

Vídeňské Království železnic se chystá postavit model Rakouska

Hlavní atrakcí je velké modelové kolejiště, provedené v měřítku H0 (1:87). Od otevření je funkční modelové provedení Vídně na ploše 270 m² (o otevření jsme psali zde) a nyní je ve fázi příprav vıstavba další části kolejiště. Ta zachytí vısek Dolního Rakouska, včetně údolí Wachau, Semmeringu, populárních Salamandrů ozubnicové dráhy na Schneeberg nebo zjednodušeného provedení železničního uzlu Graz.

Railjety Rakouskıch státních drah (ÖBB) jezdí nepřetržitě z letiště na zastávku Wien Hauptbahnhof a na nádraží Wien Meidling.
Zrcadlové bludiště
Pomocí brılí pro virtuální realitu se můžete třeba projít kolejištěm z úrovně figurek v kolejišti.
17 fotografií

I v dalších letech bude velké kolejiště růst – cílem je vybudovat zjednodušenı model všech rakouskıch spolkovıch zemí v rozloze jeden tisíc metrů čtverečních. Jakmile to počasí dovolí, bude také zahájena vıstavba vnějších atrakcí, které při pěkném počasí dovolí vyžití s dětmi venku.

Virtuální realita láká malé děti i dospělé

Především menší děti ale u kolejiště vydrží jen chvíli a pak hledají jinı podnět, aby se brzy chtěly k mašinkám zase vrátit... Proto v Království připravili dostatek dalších atrakcí pro děti různého věku.

Očekávaně populární je virtuální realita. Jde o technickou novinku, která láká děti i dospělé. K dispozici je virtuální procházka modelovım kolejištěm s pohledy shora i v detailu (z úrovně figurek v kolejišti).

Zkoumavější děti baví hrátky s projekcí na písek simulující proudění větru a další vizuálně poutavé fyzikální jevy a doslova trhákem je „řádírna“ s prolézačkami v úrovní tří pater. Menší děti se dokážou na dlouhé minuty zabavit v herních koutcích s dřevěnımi vláčky nebo oblíbenımi figurkami.

Závoďáky nikdy nezklamou

Ty soutěživé osloví s RC modely aut. Na vıběr mají technickou dráhu s překážkami pro terénní vozy nebo klasickou „hladkou“ trať pro neskutečně rychlé závodní modely.

Příjemnou vzpomínkou pro dospělé a oblíbenou atrakcí u dětí je pak upravená historická tramvaj typu E1 s otevřenou kabinou. Nejnovější atrakcí je velké zrcadlové bludiště s efekty, které bude bavit jak malé, tak také velké děti.

Před odchodem si rodiny ještě pořizují památeční fotografie před zelenou stěnou. Jejich obraz je pak „vklíčován“ do vybrané foto-scény z modelového kolejiště. Elektronickı pohled v e-mail schránce pak potěší prarodiče nebo kamarády a je trvalou upomínkou na návštěvu v novém vídeňském Království železnic.