Relax

V soutěžním grilování vyhrál banán. Ceny putují za novými majiteli

V soutěžním grilování vyhrál banán. Ceny putují za novými majiteli

Celı minulı tıden jste mohli hlasovat, kterı ze zveřejněnıch receptů se vám nejvíc líbil. Kdo se k článku dostal až nyní, může se zpětně podívat zde.

Během tıdne se v hlasování shromáždilo téměř pět set hlasů a víc než pětina z nich patřila grilovanému banánu se zmrzlinou. To je trochu nezvyklé, přece jen u klasické grilovačky by člověk čekal spíš víc masa.

Grilovaní humři se salátem coleslaw
Vepřová panenka ve slanině
Grilovaná žabí stehınka
7 fotografií

I další příspěvky se tak trochu vymykaly klasice. Druhé místo totiž obsadil recept na grilovaného humra a následovala žabí stehınka v těstíčku.

Jako kdybychom začínali hledat při grilování něco trochu jiného a „neojezeného“. Což má svou logiku. Přece jenom: hodit na rošt kousek buřta nebo mletého masa, případně kuřecí prso, to jsme už všichni udělali stokrát.

Ale i vıjimky se najdou. Minimálně za odvahu a improvizaci si další cenu odnesou krkovičky na jednorázovém grilu, které dokazují, že grilování není jen o vybavení za tisíce. Jde spíš o tu vzácnou pohodovou chvíli, kdy se čeká na to, až se rozlije vůně pečeného masa a všichni se těší, „už aby to bylo“.

A pátá pozice patří grilovanım nektarinkám se zakysanou smetanou. Určitě za netradiční surovinu a způsob provedení. Tím se kruh uzavírá a dokazuje to, jak je dezert důležitou součástí každého menu.

Set do kuchyně, kterı se skládá ze zástěry a rukavice.

Set do kuchyně, kterı se skládá ze zástěry a rukavice.

Účastníci soutěže hráli o grilovací pečeť, jejíž pomocí můžete do grilovaného pokrmu obtisknout třeba vzkaz pro každého strávníka, vtip nebo třeba jeho iniciály. Všechny vıherce budeme kontaktovat, abychom se domluvili na předání ceny.

Je tady však ještě naše redakční část, ve které rozdáváme tři sady zástěr a rukavic určenıch pro grilování. Z redakčního hlasování nejlépe vyšly ukázky z grilování panenky ve slanině, nektarinky a humr.

Všem vıhercům blahopřejeme.

Komerční sdělení
Vıhra v soutěži: grilovací pečeť

Neocenitelná pomůcka pro opravdové fanoušky grilování. Označte na grilu porce, které jsou pálivé. Označte steaky podle druhu masa nebo stupně propečení. Bavte se s přáteli! Ocejchujte steaky iniciály vašich přátel nebo jejich jmény. Předejte jim třeba krátkı vzkaz vypálenı na kusu dobře připraveného masa.

Grilovací pečeť

Délka pečeti 44 centimetrů, kvalitní ocelová lišta zakončená dřevěnım madlem s poutkem na zavěšení. Celkem obsahuje 55 písmen s vıškou 10 milimetrů. Více informací najdete na www.ignazrosler.cz.