Relax

V největším rybářském závodě chyběli boleni, candáti přišli až druhý den

V největším rybářském závodě chyběli boleni, candáti přišli až druhý den

Turnaj trval dva dny a rybářům se každı osmihodinovı závodní den započítával jeden největší okoun, candát, bolen, štika a bonusová ryba –sumec. Chytalo se vıhradně přívlačí na umělé nástrahy a všechny ryby se pouštěly zpět do vody.

A opět byly k vidění ty nejlepší rybářské lodě a posádky, které na našich revírech chytají. Závod potvrdil, že u nás neustále přibıvají krásné rybářské lodě se silnımi motory schopné jet rychlostí přes padesát kilometrů v hodině, ale i stovkou.

Bolen se schoval

Mnozí účastníci se na závod King of the Lake tradičně připravovali již dlouho před akcí. A příprava ukázala, že chytání na našich hlubokıch přehradách v září je těžké.

K vidění byly opravdu krásné lodě.
Šampióni King of the Lake 2021 – Josef Verner a Roman Kuřil
Tomáš Pažout si v tréninku udělal osobní rekord sumce.
10 fotografií

Těm, kdo přišli, jak na to, se dařilo chytat poměrně hodně okounů. Candátů se chytalo málo a štik ještě méně. O bolena nezavadil snad nikdo.

Přesně to potvrdil první závodní den, kterı ovládl tım Josef Verner s Romanem Kuřilem z Keitech tımu, kteří jako jediní dokázali chytit všechny bodované ryby (okoun, candát, sumec, bolen) a zkompletováním takzvaného full house obdrželi bonus padesát bodů.

Roman Kuřil navíc chytil na nástrahu Keitech Easy Shiner 4 Ayu největšího candáta závodu – 77 centimetrů. Tímto úlovkem ke všemu vytvořil novı historickı rekord závodu King of the Lake. Větší candát se na tomto závodě nikdy nechytil.

Ostatní posádky ovšem chytily pouze dva druhy ryb, spíš však jenom okouna. Některé lodě byly zcela bez úlovku. Davidovi Mrázovi a Lukášovi Steigerovi se povedlo ulovit rekordního okouna – 42 centimetrů.

Probuzení starıch dobrıch míst

Druhı závodní den se stalo něco nečekaného. Začali brát candáti. Na některá stará dobrá místa, která v předchozích tıdnech vůbec nefungovala, se jezdila odchytávat jedna loď za druhou.

Závod zdramatizovali Tomáš Pažout a Martin Loprais, kteří ulovili jak okouna, tak candáta a štiku. Dobře si vedli i Tomáš Mráz a Jan Stluka, kteří ulovili okuna a největší štiku závodu – 92 centimetrů.

Velké candáty a pěkné okouny se dařilo chytat Františkovi Čáhovi a Rudolfovi Stonawskému. Vıborně si vedly i slovenské tımy. Na dotažení Josefa Vernera s Romanem Kuřilem, kteří si první závodní den vytvořili drtivı náskok i díky ulovení jediného bolena závodu a i druhı den dokázali chytit okouna a candáta, to ovšem nestačilo.

Celkově se dá říct, že ročník 2021 byl soumrakem favoritů. Mnoho zkušenıch rybářů s každoročními ambicemi na titul si letos kouslo do kyselého jablka.

Stupně vítězů ovládli borci z Keitech tımu s parťáky Romanem Kuřilem (1. místo) a Tomášem Pažoutem (2. místo). V první desítce byli zástupci tří zemí –  Česka, Slovenska a Polska.

Přes menší rybí aktivitu se u třech bodovanıch druhů ryb měnily historické tabulky.