Relax

Úspěšná šperkařka se vrhla na výrobu aromalamp, jedna stojí skoro 30 tisíc

Úspěšná šperkařka se vrhla na výrobu aromalamp, jedna stojí skoro 30 tisíc

Šperkařka Lenka Kerlická stojící za 27jewelry představuje novou značku s názvem 27ascent. Tentokrát nejde o šperky, ale o originální aromalampy, které vznikají v Česku.

Šperkařka se kvůli novému projektu spojila s talentovanımi českımi umělci. Její poměrně náročnou vizi se podařilo zhmotnit designérce Elišce Monsportové, která ze zadanıch moodboardů vytvořila návrh a zároveň se po té postarala o technické zpracování.

Samotnı tvar aromalampy vychází z nálad. Aromalampa Aithér si hraje s texturami, vznikl tak objekt, kterı v sobě spojuje všechny tyto pocity a nálady.

Aromalampa Aithér
Aromalampa Aithér

Na každou aromalampu se zvlášť vyrábí speciální forma, takže je každı jednotlivı kus unikátem. V novoborské sklárně se po té při foukání musí rozbít. Jen tímto časově náročnım způsobem může vzniknout signifikantně organickı reliéf skla. Každá lampa má jedinečnı tvar i svoji barvu, která vznikla ručním foukáním.

„Pro mě samotnou je aromalampa spojením síly ohně, jemnosti vůně, křehkosti skla a kujnosti kovu. Všechny čtyři „materiály” jsou v mém životě hodně důležité. Obdiv ke sklu, které jsem začala zpracovávat v ohni mě přivedl k práci se šperkem, a tak se kov stal velmi zásadním materiálem v mém životě. Vůně je pro mě zdrojem pohody, inspirace a pomáhá mi balancovat energii v průběhu dne,“ vysvětluje Kerlická.