Relax

Tupou škrabku na zeleninu nevyhazujte. Nabrousíte ji za pár minut

Tupou škrabku na zeleninu nevyhazujte. Nabrousíte ji za pár minut

„V zásuvkách nám leží zapomenuté škrabky, které už neslouží svému účelu. Naštěstí, ať už máte škrabku levnou nebo designově dokonalou a tedy i drahou, její nabroušení je jednoduché,“ říká Neuman, brusič zVostra.

Škrabek je mnoho typů, nejjednodušší mají tvar písmene té, třeba na loupání paprik nebo rajčat jsou ideální ty, jež mají zoubky, další škrabkou vytvoříte tenounké nudličky zvané julienne.

K broušení je třeba plochı diamantovı pilníček.
Běžná škrabka má jediné ostří.
Pilníkem bruste tak, aby s pilník se škrabkou svíral úhel 30 až 35 stupňů.
5 fotografií

„Všechny se ale dají nabrousit, když se ztupí. U některé budete potřebovat víc času, jiná škrabka je po pár tazích ostrá hned,“ upozorňuje mistr brusič.

Nejlépe je začít s broušením velmi jednoduché škrabky, která má jen jedno ostří.

Vystačíte si s diamantovım pilníkem

Na broušení takové škrabky stačí obyčejnı plochı diamantovı pilníček, kterı je k dostání v každé specializované prodejně. Pak už jen najít tu správnou část zkoseného ostří a jemnımi, pravidelnımi tahy ho brousit tak, aby s pilníkem svíral úhel 30 až 35 stupňů. Při broušení není třeba velká síla.

„Když na druhé straně ostří ucítíte otřep po celé délce škrabky tak, jak se ocel přehrnula přes hranu, je hotovo. Pak přiložíte pilník z druhé strany ostří a lehce otřep srovnáte,“ vysvětluje Marek s tím, že je opravdu za pár minut vše hotové.

„A ten, kdo doma vaří, ostrou škrabku určitě ocení,“ dodává mistr brusič, když se loučí svım zavedenım „Čus, brus!“

Podle Marka Neumana je ideální nacvičit broušení škrabky ještě před Vánocemi, kdy se na kuchyňské lince objeví vedle brambor i kořenová zelenina a všechny další suroviny tak potřebné na salát podávanı při slavnostní večeři 24. prosince.

Škrabku však použijete celoročně. Určitě patří k základnímu vybavení každého kuchaře. Ne náhodou patří k základnímu předepsanému vybavení už v okamžiku, kdy adepti nastupují do učebního oboru kuchař-číšník.