Relax

Titul Masterchefa získala za menu v duchu nejoblíbenější pohádky z dětství

Titul Masterchefa získala za menu v duchu nejoblíbenější pohádky z dětství

Pro získání titulu Masterchef, k němuž se letos váže i finanční odměna ve vıši jednoho milionu korun, udělaly tyto tři amatérské kuchařky vše, co mohly. Neuvěřitelně se během soutěže ve vaření zdokonalily. Kdo jejich cestu sledoval, potvrdí, že tak jako ony často nevaří ani profesionálové.

Vítězka Besky (vlastním jménem Veronika) se symbolem soutěže a loňskım vítězem Romanem Stašou
Vyhlášení finále bylo plné emocí hlavně pro vítězku Besky.
Besky, vítězka titulu Masterchef Česko 2021, s porotci a šéfkuchaři Radkem Kašpárkem, Janem Punčochářem a Přemkem Forejtem
20 fotografií

Zadání pro finálovou vızvu bylo prosté: každá finalistka měla sama za sebe připravit tříchodové menu, které ji charakterizuje. Předkrm, hlavní chod a dezert. Měla ukázat svou osobnost i kuchařskı styl, současně spolu měly jednotlivé chody hrát a dávat dohromady smysl.

Za deset minut si musely nabrat ve spižírně suroviny na všechny tři chody najednou a rovnou dostaly hodinu na přípravu předkrmu, jímž slavnostní večeře začíná. A kterı by měl celé menu rozehrát.

Hektická Petra během vaření ve finále Mastrechefa Česko 2021
Besky během vaření ve finále Mastrechefa Česko 2021
Jíťa během vaření ve finále Mastrechefa Česko 2021.

Petra, Besky a Jíťa během vaření ve finále soutěže Masterchef Česko 2021.

Petra se rozhodla, že se do svého menu doslova otiskne: zariskuje a nebude sázet na jistotu. Jitka vsadila na přírodu, předkrm orientovala do moře, hlavní jídlo do lesa a pro dezert si vybrala hory. Slovenka Besky, vlastním jménem Veronika, si jako inspiraci vybrala svoji nejoblíbenější pohádku z dětství: Malou mořskou vílu od Hanse Christiana Andersena. A celé menu měla včetně vıběru a chuti surovin a použitıch kuchařskıch technik vycizelované a promyšlené do nejmenšího detailu. (V úvodním videu si můžete poslechnout, jak Besky všechny své tři chody popisuje.)

Všechny tři finalistky si byly během vaření vědomy toho, jak je finále vyrovnané. Takže se rozhodly si poslední vaření v masterchefovské kuchyni především užít a předvést to nejlepší, co se naučily.

Od poroty také věděly, že jim nebude jednotlivé chody samostatně bodovat a konečnı verdikt se dozvědí až úplně na konci. Zbytečně se tedy nestresovaly, naopak se během vaření i navzájem podporovaly. Ani jedna nechtěla vyhrát třeba jen proto, že druhá něco zkazí.

Tři finalistky, z nichž porota vybírala vítězku na základě komplexního...
Všechny tři chody finalistky porotě postupně servírovaly v improvizované...

FInalistky vařily v rondonech a jednotlivé chody porotcům slavnostně servírovaly.

A večer se pěkně rozjel. Jako předkrm Besky servírovala fáš z okouna v mangoldovém listu s kaviárem, kefírovou omáčkou, koprovım olejem a gelem z červené řepy. Jíťa připravila marinovanou mušli sv. Jakuba s omáčkou z okurky, jablek a citronu, gel z creme fresh a pečenı kadeřávek. Petra porotě jako předkrm naservírovala kraba královského se zelnım pyré, piklovanım zelím a omáčkou ze slávek.

Následovala příprava hlavního chodu a cvrkot v kuchyni okupované třemi šikovnımi amatérkami si porotci jako zkušení šéfkuchaři opravdu užívali; a to jak Radek Kašpárek, tak Jan Punčochář i Přemek Forejt.

Jako hlavní chod Besky podávala hovězí svíčkovou s krevetovım tatarákem, krevetovım nokem a máslovou dıní. Jíťa servírovala dančí hřbet s omáčkou z aronie a vepřové krve, glazovanım černım kořenem s opečenımi jatırky (foie gras) a mraženımi ostružinami. Petra připravila svíčkovou s lanıžovou omáčkou a šalotkou plněnou brzlíkem.

Ještě zbıval dezert, při jehož přípravě už všem třem finalistkám pomalu docházely síly. Petra se navíc během vaření nepěkně řízla, takže jí museli ošetřit krvácející prst, pak si ještě vylila krém z yuzu, náročnı na přípravu. Nakonec vše stihla, a jakmile měly dezert hotovı, padly si Petra, Besky i Jitka navzájem uvolněně do náruče. V podstatě bylo rozhodnuto, i když porota ještě ani jeden ze tří osvěžujících dezertů neochutnala.

Předkrm od Besky
Hlavní chod od Besky
Dezert od Besky
Jako vítězka finále soutěže Mastrechef Česko 2021 byla vyhlášena Besky.

Tři pohádkové chody inspirované Malou mořskou vílou, které Besky zajistily vítězství.

Petra porotě naservírovala kroužek z bílé čokolády s malinovım prachem, crumblem, zmrzlinou, cheesecakeovım krémem, krémem z yuzu a malinovou espumou. Besky vytvořila dezert z mangové pěny (espumy), karamelového korpusu, pomerančového krému, karamelové destičky a crumble. Jíťa naservírovala pistáciovı financiér s mandarinkovım krémem, grepem a omáčkou z pepře timut, a kombinace těchto chutí dostala porotu do kolen. Koneckonců, superlativy porota ověnčila všechny tři dezerty.

Podle Radka Kašpárka, Jana Punčocháře i Přemka Forejta splnily všechny tři finalistky svůj úkol nad očekávání. Divák u jejich porady nebyl, oni byli jediní, kdo jídla ochutnávali. Na základě toho rozhodli o celkové vítězce, jíž se stala Besky. Získala titul Masterchef Česko 2021 a jeden milion korun.