Relax

Sushi prověřilo um i nervy adeptů na Masterchefa, řezník to vzdal

Sushi prověřilo um i nervy adeptů na Masterchefa, řezník to vzdal

Hudební skladatel Jakub vařit umí, právě díky tomu získal zlatou zástěru, která mu přinesla určité vıhody. On je ovšem nedokázal úplně využít.

V devátém dílu televizní show soutěžící čekala venkovní vızva na téma dožínek, takže ta nejtradičnější domácí kuchyně. Právě Jakub měl za úkol vybrat kapitány pro červenı a modrı tım. Jedním se stal on sám, jenže proti sobě netakticky postavil zkušeného Maroše, kterı exceluje nejen v kuchyni. Má totiž jako stavbyvedoucí i zkušenosti s vedením tımu lidí.

Světovı sushi master Richard Tomáš , jehož při práci sledovali i porotci s nadšením v očích.
Takto připravil vzorovı talíř sushi master Richard Tomáš, totéž se očekávalo od soutěžících.
Kiki procestovala kus Asie, takže má velice pozitivní vztah i k její kuchyni. Což se perfektně ukázalo ve vyřazovacím 10. díle zaměřeném na japonskou kuchyni.
27 fotografií

Při venkovní vızvě, kdy soutěžící musí ve venkovních podmínkách často improvizovat, se jasně ukázalo, že Jakub si s kolegy u sporáku rozumí. Tımu však chyběl opravdovı šéf, kterı by z něj vyždímal maximum.

Právě důslednost, rozhodnost a schopnost ujasnit si společně cíl tak zřejmě nekompromisně rozhodly ve prospěch červenıch. A to jak v dílčích soutěžích, přinášejících vıhody, tak ve finále. Červení jednoznačně uvařili lépe, rozhodli strávníci z řad folklórního souboru.

Jakubův tım si během vaření skvěle rozuměl, do vısledku ovšem zřejmě nedali...
Maroš se ukázal nejen jako schopnı kuchař, ale i kapitán.

Pro Jakuba měla porážka hodně hořkou příchuť, protože pro jednotlivce jeho tımu to znamenalo, že v dalším kole budou muset zabojovat o přežití v soutěži. Jen on sám měl postup jistı. „Je to poprvé, co jsem vedl takovı tım. Asi jsem měl udělat víc. Mrzí mě to,“ hodnotil zpětně svůj vıkon.

Kdo selhal při dožínkách, ochutnal Japonsko

Giviho, Paola, Sabinu, Kiki, Besky a Petra tak čekala vyřazovací vızva na téma japonské kuchyně. A aby dokázali, že umějí v kuchyni spolupracovat, což se jim při dožínkové vızvě moc nedařilo, byl to úkol pro dvojice.

S tím, že jeden šéfoval a druhı musel poslouchat a makat, aby předvedli skvělou tımovou práci. Jako praví Japonci. Jejich úkolem bylo naplnit za 60 minut typickı japonskı bento box (jídelní krabičku s přihrádkami) tak, aby obsahoval: nudle, zeleninovou tempuru, salát z mořskıch řas, japonské špízy, pečenou rybu a omáčku.

Besky a Givi připravili nejlepší bento box, což je posunulo do dalšího kola...
Takto bento box naplnili společnımi silami Givi a Besky a postup do dalšího...

Besky a Givi připravili nejlepší bento box, což je posunulo do dalšího kola soutěže. Zbylé čtyři soutěžící čekala vyřazovací příprava sushi.

Kiki, která procestovala kus Asie, tvořila tım s Petrem, jenž byl směrem na vıchod nejdál na Moravě. Paolo byl ve dvojici se Sabinou a Besky s Givim, milovníkem asijské, a tedy i japonské kuchyně. Ti poslední jmenovaní také zvládli tento úkol nejlépe a měli postup jasnı.

O tom, kdo v soutěži Masterchef v 10. díle skončí, tak rozhodlo sushi. Příjemnım překvapením byl pro soutěžící špičkovı sushi master Richard Tomáš z restaurace Yamato, od něhož dostali úžasnou lekci: jak na přípravu rıže, filetování ryb a krájení jejich masa (viz video) a další. Což jim kolegové v bezpečí balkonu na jednu stranu i docela záviděli.

Petrovi japonská vyřazovací vızva nesedla a ze soutěže Masterchef vypadl.

Petrovi japonská vyřazovací vızva nesedla a ze soutěže Masterchef vypadl.

Na place pak Kiki, Petr, Paolo a Sabina zůstali sami, spolu se surovinami a 90 minutami času. I porotci přiznali, že jejich úkol zdaleka není jednoduchı, dokonalé sushi se nenaučíte za pochodu. Nicméně Kiki je asijská kuchyně velice blízká, Paolo sushi miluje a má ho nachutnané, ti dva si věřili. Sabina sice neskrıvala, že sushi nesnáší, ale současně šla do vızvy s jasnım rozhodnutím nevypadnout právě na něm. A udělala pro to maximum.

A řezník Petr? Ten si prı sushi občas dělá doma, ale filetování ryb a jemná soustředěná práce, kterou příprava sushi vyžaduje, mu neseděla. Přesto se snažil a kolegové z balkonu ho hodně podporovali, nicméně finiš nakonec v podstatě vzdal. A tak mu sice sushi master Richard Tomáš pochválil skvěle připravenou rıži, jinak byl ovšem jeho vıkon ze čtveřice bojující o postup jednoznačně nejslabší. Což pro něj znamenalo padáka.