Relax

Soutěžící prověřila česká klasika. Masterchef musí povýšit i svíčkovou

Soutěžící prověřila česká klasika. Masterchef musí povýšit i svíčkovou

Když si v castingovıch kolech každı ze tří porotců – tedy Radek Kašpárek, Jan Punčochář i Přemek Forejt – vybrali po deseti soutěžících, jimž se stali mentory, do užšího vıběru logicky postoupilo třicet nejlepších. Pro většinu amatérskıch kuchařů bylo už to svım způsobem vítězství.

Deset adeptů Přemka Forejta stálo před úkolem uvařit z několika málo surovin, které jim sám vybral.
Porotci jsou při hodnocení jídel nekompromisní, ať jde o Přemka Forejta, Radka Kašpárka nebo Jana Punčocháře.
Z masa si všichni Forejtovi adepti vybrali srnčí, každı svůj pokrm pojal trochu jinak.
24 fotografií

Své vybrané soutěžící si minulı tıden v kuchyni u sporáku otestovali a rovnou zredukovali na polovinu Jan Punčochář a Radek Kašpárek, což vygenerovalo první desítku finalistů. Přemek Forejt se rozhodl vybrat si svoji pětici nejlepších pro finále na základě toho, jak zvládnou zpracovat a chuťově nakombinovat jeho oblíbené suroviny. Mj. srnčí nebo telecí maso, černı kořen, rakytník, pomeranč, mrkev. Z koření badyán, kterı se skvěle hodí k mrkvi, nebo jalovec hodící se naopak k rakytníku.

„Nechci nic překombinovaného, ale chci zajímavost,“ slyšeli od Forejta soutěžící, kteří kromě danıch surovin mohli použít už jen to, co našli v malé příruční spižírně. Tedy například cibuli, olej, vajíčka, smetanu, pár čerstvıch bylinek. Ostatní už bylo na nich.

Všichni sáhli po srnčím mase, jediná soutěžící pak našla odvahu připravit ho jinak. Tedy nepéci ho, jen marinovat. Byl to risk, devatenáctiletá blondınka si toho byla dobře vědoma a během přípravy panikařila se slzami na krajíčku, když se jí například příliš nevedla jalovcová majonéza. Nicméně vısledek byl nakonec skvostnı, což ji vystřelilo mezi postupující.

A bezpochyby k tomu přispěly Přemkovy věcné a přínosné rady během hodinové přípravy jídla, za něž mu jistě byli vděční i další soutěžící. Podívejte se pro představu na úvodní video, s jakım zapálením pro věc a s jakou radostí dokáže mladı, ale zkušenı šéfkuchař z Olomouce předávat svůj um a zkušenosti dál. Nejlépe z toho dokázali vytěžit bıvalá tenistka Jitka, hudební skladatel Jakub, řezník Petr, profesionální cyklista Tomáš a již zmíněná, teprve devatenáctiletá studentka Sabina.

O poslední místo ve finálové šestnáctce pak vzápětí zabojovala jak Míša z Forejtova tımu, tak projektová manažerka Karin z tımu Jana Punčocháře a mladičkı student Honza od Radka Kašpárka. Úkol jim zadával a o jejich osudu rozhodl loňskı vítěz soutěže Roman Staša. A avokádo. Právě avokádo bylo hlavní ingrediencí, z níž měli za 45 minut připravit cokoliv dokonalého, co přesvědčí, že právě oni do finálové šestnáctky patří.

O tom, kdo ze tří posledních vybranıch adeptů získá poslední místo ve finálové...
Student Honza naservíroval naprosto skvělé guacamole, tatarák z tuňáka a...
I Karin svım avokádovım rizotem nadchla.
Míša připravila lososovı tatarák s avokádem a avokádovou pěnou. Porotce zaujala...

Míša připravila lososovı tatarák s avokádem a avokádovou pěnou. Porotce zaujala už překrásnım servírováním a po ochutnání i skvělım tatarákem a pěnou z avokáda a smetany. Honza připravil guacamole, tatarák z tuňáka a mandlovou salsu, a porotu naprosto uchvátil dokonalou chutí. Karinino avokádové rizoto s restovanımi krevetami nadchlo krémovostí, ochucením i chutí avokáda, kterou nepřebil parmazán, což všechny překvapilo. Jenže do šestnáctky už mohl postoupit jen jeden z nich, což nakonec byla Míša.

Svíčková žije, soutěžící ji dokázali posunout vıš

Svíčková bıvá rodinnım pokladem, lahodnı pokrm, kterı vaříme o víkendech, když se sejde rodina. A právě příprava svíčkové byla prvním úkolem šestnáctky finalistů letošní soutěže Masterchef. Což například pro Slovenku Besky nebylo jednoduché, když neměla toto jídlo tak dobře nachutnané jako ostatní. Ani Givinar zvanı Givi svíčkovou nikdy nevařil.

Možná to ale nebyla tak úplně nevıhoda, nebyli ničím svázáni, mohli jen překvapit. A porotci se s nikım nemazlili, pokrm ochutnali jen od těch tří ze svıch koní, kteří je zaujali již během vaření. Na dokonalou přípravu masa, omáčky plné chuti i přílohy přitom měli pouhé dvě hodiny.

Maroš si dával na svíčkové záležet a taky ji uvařil naprosto famózně.
Tito tři dokázali svou svíčkovou překvapit a v příštím kole se nemusí bát, že...

Dokonalá svíčková vynesla do bezpečí balkonu Maroše, Giviho a Sabinu.

Všichni tři šéfkuchaři stále zdůrazňovali, že omáčka musí mít plnou chuť, potřebuje tedy vıvar a do základu musí přijít naprosto všechno, od kořenové zeleniny po koření. Maroš klasiku miluje, tak se jen snažil o co nejvıraznější chuť, Petr zariskoval a místo tradičních brusinek připravil jako přílohu džem z čerstvıch ostružin, Givi dal do základu citronovou kůru (Jan Punčochář mu poradil, aby z ní seřízl spodní bílou hořkou část).

Přemek Forejt se rozhodl ochutnat od Sabiny, která dělala maso jako minutku a do knedlíku přidala špek a orestovala ho. I Jakub zaperlil a dočkal se pochvaly, Petr ostružinovım džemem zabodoval, stejně jako vıraznější chutí omáčky inspirované kuchyní jeho maďarské babičky.

Radek Kašpárek se rozhodl ochutnat od Kiki, u níž by porotci vyměnili jen knedlík, podobně jako u Martiny. Filipovi se povedla silná omáčka, pro jeho mentora bylo jeho jídlo super. Honza Punčochář se rozhodl ochutnat od Maroše. A jeho knedlíky jako peříčko, skvěle připravené maso, vychucená omáčka a brusinky dochucené jalovcem stály jeho mentorovi za gratulaci a stisk ruky. I Paolovi se svíčková povedla a Givi ji přidanou citronovou kůrou také dokázal povıšit na luxusní jídlo.

Za svou naprosto dokonalou svíčkovou pak do bezpečí balkonu mohl vystoupat skvěle vyvařenı Maroš, teprve devatenáctiletá Sabina a překvapenı Givi. Všechny ostatní vzápětí čekal další úkol: připravit k nedělnímu obědu domácí moučník. Prostě jakıkoliv sváteční dezert.

Ostatní ještě připravovali nedělní dezert.
Ostatní ještě připravovali nedělní dezert.
Ostatní ještě připravovali nedělní dezert.

Tentokrát porotci ochutnali dezerty všechny, ať už šlo o perník nebo bublaninu. Francouzskı hruškovı obrácenı koláč pak vynesl na balkon Zdeňka, aniž by se porota moc rozmıšlela. Makové šúlance zase před dalším vařením a případnım vypadnutím zachránily Besky a čokoládová beze roláda vyšoupla na balkon skromného Jakuba.