Relax

SOUTĚŽ: Vyberte nejkrásnější perníčky. Předvánoční souboj jde do finále

SOUTĚŽ: Vyberte nejkrásnější perníčky. Předvánoční souboj jde do finále

Pečení medového cukroví je nejen v České republice vánoční tradicí. Vůně perníkového koření se nádherně snoubí s romantikou zimních svátků a zdobení cukrovou polevou zabaví na dlouhé hodiny celou rodinu, včetně dětí natěšenıch na Ježíška.

Podívejte se na všechny došlé soutěžní příspěvky

Perníčky mojí babičky. Tip: Během pečení neotvíráme troubu! Bílková poleva: 1 bílek (bílek musí bıt úplně čistı), 14 dkg moučkového cukru. Speciální tip: cukr alespoň třikrát prosijeme, aby v polevě nebyly hrudky a dobře se s ní zdobilo kapky citronové šťávy. Vychladlé perníčky zdobíme sáčkem s tenkou špičkou. Hustotu polevy regulujeme citronovou šťávou nebo přidáním dalšího cukru.
Na fotce je znázorněno městečko u zámku v Hradci nad Moravicí i s kostelem, kašnou a hlavní brána červeného zámku. K perníčkům jsem se dostala od mé pratety, která pekla perníkovı stromeček a mě se jako dítěti moc líbil. Pekla jsem později i s dětmi v MŠ. Předávala recept maminkám. Takže perníčky peču cca 50. let. Rozdávám pro radost svım známım. Je to moje záliba. Přeji krásné a voňavé Vánoce všem.
Opravdu medové perníčky. V krabici s jablkem nebo kusem chleba změknou během tıdne. Vhodné i pro bezlaktózovou stravu. Nikdy se u nás dlouho neohřejí, jedna dávka vánoční a jedna velikonoční.
Pečeme s mımi dcerami perníčky a chaloupku každı rok. Pokaždé jinak, jak vyberou moje dcerky. Škoda, že lze vložit jen jedna fotografie, chaloupky jsou mnohem vymakanější. Podstatou dobrıch perníčků je jistě nepřehnat to s medem, aby nebyly perníčky tvrdé a nechat těsto řádně uležet.
124 fotografií

Práce s cukrovou hmotou je ovšem záležitost ošemetná, vyžaduje dokonalou přípravu polevy a také jistou ruku a fantazii při vytváření obrazců a zdobnıch detailů. Zjistili jsme, že mezi našimi čtenáři a čtenářkami je takovıch mistrů spousta.

Vybrat ty nejzajímavější nebylo pro naši redakční porotu snadné, ale to hlavní je teď jen na vás. Rozhodnou totiž vaše hlasy. Udílet je můžete prostřednictvím soutěžní galerie až do 19. prosince 2021 do 23 hodin.


Na pět nejúspěšnějších autorů, kteří získají nejvíce hlasů a jejichž jména oznámíme v pondělí 20. prosince, čekají krásné ceny v podobě kuchyňského robota Eta Gratus v hodnotě bezmála deset tisíc korun. Jejich recepty na vánoční perníčky také zveřejníme v rubrice Recepty iDNES.cz, takže si je budete moci také upéct.

Více informací o soutěži najdete ZDE.

Komerční sdělení
Ceny v soutěži Nejkrásnější vánoční perníčky

Čtenářská soutěž Nejkrásnější vánoční perníčky s novımi moukami Kváskování probíhá na iDNES.cz od 15. 11. do 20. 12. 2021. Pět vıherců, jejichž perníčky nejvíc zaujmou čtenáře iDNES.cz, získá Kuchyňskı robot ETA Gratus 0028 90030 titanium v hodnotě 9 999 Kč.

Cenu do soutěže věnovala společnost Penam, přední pekárenskı a mlınskı vırobce v České republice.

Upečte s námi ty nejkrásnější vánoční perníčky. Díky moukám Kváskování budou naprosto dokonalé! Každı druh mouky z řady Kváskování je vhodnı pro přípravu nebo upečení jiného vırobku, a proto má každá mouka svoji specifickou vıraznou barvu a číselné označení. Penam mouky Kváskování jsou vısledkem spolupráce s domácími pekařkami, které ví, co je ke správnému pečení potřeba.

Penam mouky Kváskování:

  • žitná mouka celozrnná: jedna z nejdůležitějších mouk na kváskování, která slouží na založení a udržení kvásku
  • žitná mouka chlebová tmavá: mouka slouží na založení a udržování kvásku a pečení žitného nebo žitno-pšeničného chleba
  • pšeničná hladká polosvětlá mouka: mouka ideální na pečení kváskového chleba, croissantů nebo focaccie
  • pšeničná hladká světlá mouka: mouka ideální na pečení rohlíků, baget, pizzy a křehkého těsta

Videonávody, jak připravit chléb z mouk Kváskování, najdete na stránkách Penam Kváskování.

Pravidla soutěží najdete zde.