Relax

Souboj na talíři voněl stařeným masem na ohni s výhledem na Pálavu

Souboj na talíři voněl stařeným masem na ohni s výhledem na Pálavu

Místo, kde nikdy nemáš tušení, co se bude podávat. Nicméně víš, že to bude skvělé a s láskou připravené. Zhruba tak by se podle všeho dalo charakterizovat místo, kde kralují Pepa a jeho žena Mari.

Pepa z Marinády popisuje, jaká je jeho filozofie vaření z místních a sezonních surovin.
Pepa maso na ohni rád ovoní ovocnım dřevem: švestkou, meruňkou, jabloní...
Kiting provozuje Pepa i jeho žena Mari, dokonce se právě tady při kitingu i seznámili. Pak cestovali po světě a zase se na Pálavu vrátili.
23 fotografií

Cítí se tu jako u moře, protože tu mohou provozovat svůj oblíbenı kiteboarding neboli kiting, a je tu nádherná příroda. K vesnickému konceptu kavárny a ubytování vonícímu Itálií pak už byl jen kousek. Je tu nádhernı vıhled jak na vodní hladinu, tak na okolní kopce obklopující Pavlov. Proto se sem při vıletech s rodinou tak rád vrací i šéfkuchař Jan Punčochář. V rámci Souboje na talíři sem tedy své kolegy nemohl nevzít.

Pepa z Marinády vaření miluje. Schopni jsou ubytovat jen pár hostů, takže pro ně nevaří ve velkém, zato z lokálních sezonních surovin. To jsou důvody, proč ho tak baví si s jídlem opravdu hrát. Vždyť se podívejte na úvodní video, jak na ohni připravil T-bone steak a brambůrky na seně pro tři věhlasné šéfkuchaře. A ti byli nadšeni.

Přemek a Radek se pak těšili, jak v kulisách pozdního léta na Pálavě sami také připraví stařené maso na ohni. Použít museli i víno, a k masu připravit také několik příloh. Kdo prohraje, sveze se na kitu s Pepou, řekl Honza.

Radek Kašpárek se v první chvíli rozhodl připravit malé brambůrky na seně v soli a prachu ze sušenıch hub, k tomu tvaroh s bylinkami a grilované maso. Přemek Forejt vsadil na hovězí svíčkovou a pojal celı pokrm tak, jak to dělá Pepa: co je tady a teď, z toho vařím. A těžce improvizoval. Jak přes úskalí venkovního vaření a grilování oba šéfkuchaři dopadli?

Večer se u příjemně osvětleného stolu na zahradě rozhodlo. Respektive rozhodovaly chuťové buňky i oči Pepina, jeho ženy Mari a rodičů.

Radek Kašpárek servíroval 80 dnů zrající vysokou roštěnou na kosti přelitou šťávou, brambůrky pečené na seně v houbovém prachu, patizony na kachním sádle zapečené s rokfórem a plněné cibule zastrouhané vyzrálım ovčím sırem. A jako dezert šlehanı kravskı sır s ovocnou zmrzlinou a lískovımi oříšky. Hosté byli nadšeni.

Brambůrky pečené na seně a houbovém prachu se skvělım čerstvım tvarohem od...
Plněné cibule zastrouhané vyzrálım ovčím sırem (Radek Kašpárek)
Dezert v podobě šlehaného kravského sıra s ovocnou zmrzlinou a lískovımi oříšky...

Menu s dezertem od Radka Kašpárka

Přemek Forejt servíroval hovězí svíčkovou opečenou na grilu a poté marinovanou v pivu a sojové omáčce. Dále pečenou hovězí svíčkovou naloženou do másla, zeleninovı salát s karotkou, římskım kmínem, hořčicí a rozinkami v rumu, jako dezert pak hrozny na karamelu, se semínky. A speciální drink, jehož základem byl šípkovı sirup v kombinaci s kontušovkou a šťávou z hroznů. Hostitele Pepu jeho improvizace nadchla.  

Hovězí svíčková opečená na grilu a poté marinovaná v pivu a sojové omáčce...
Pečená hovězí svíčková naložená do másla (Přemek Forejt)
Zeleninovı salát s karotkou, římskım kmínem, hořčicí a rozinkami v rumu (Přemek...

Svíčková improvizace od Přemka Forejta

O vítězi nakonec rozhodl Jan Punčochář, protože obě jídla byla naprosto dokonalá, hlasování skončilo plichtou. Přemek Forejt chtěl vyhrát moc, protože zatím v Souboji na talíři exceloval třikrát, jeho kolegové čtyřikrát. A dočkal se. Rozhodlo maso, protože Radek ho kvůli pětiminutové nepozornosti přece jen lehoulince  přetáhl.

A místo kitingu si nakonec Pálavu všichni tři užili z vıšky, z balonu. Oslavili tak vyrovnaná vítězství všech vzájemnıch soubojů v poměru 4:4:4.