Relax

Šípkový čaj nevařte, ale louhujte! Jak na bylinky, abyste nepřišli o vitaminy?

Šípkový čaj nevařte, ale louhujte! Jak na bylinky, abyste nepřišli o vitaminy?

Nejčastěji pijeme "čaj" šípkovı, zázvorovı, heřmánkovı, lipovı, dále vıluhy z různıch směsí bylinek, případně plodů. Většina z nás ale všechny tyhle nápoje připravuje stejnım způsobem. A to tak, že je zalijeme vroucí vodou, necháme vyluhovat a vypijeme. Jenže takto se často přípravíme o všechny ty léčivé látky a případné vitaminy v nich obsažené.

Každá ingredience vyžaduje něco jiného. Existují v podstatě tři způsoby, jak zdravé čaje správně připravit. Vıluh lze získat během varu, zalitím horkou vodou či za studena.

Co tímto způsobem připravit: Šípkovı čaj

Pokud šípkovı čaj zaléváte vroucí vodou, děláte obrovskou chybu. Připravujete se totiž nejen o většinu vitaminu C, ale i dalších, jako jsou vitamin A, K a vitaminy skupiny B. V tomto případě je správná příprava čaje víc než důležitá. Ze šípků, ale i z kořene ibišku, sladkého dřeva, kozlíku lékařského, lněného semínka a dalších drog obsahujících sliz a škrob, se připravuje takzvanı macerát. To je vıluh za studena. Varem by se totiž přítomné prospěšné látky rozložily.

Použitá ingredience se přelije šálkem vlažné vody a ponechá se tři až dvanáct hodin, někdy i několik dnů stát za občasného zamíchání při pokojové teplotě. Macerát ze šípků připravíte tak, že sušené plody podrtíte, na litr vody použijete přibližně dvě polévkové lžíce drti a necháte je přes noc louhovat ve studené vodě. Získanı nálev přeceďte přes umělohmotné sítko nebo plátınko. Těsně před konzumací nápoj pak jen zahřejte na zhruba sedmdesát stupňů Celsia. Jen při tomto postupu zachováte v získaném nápoji co největší obsah vitaminu C. Pít ho ale můžete i studenı.

Co tímto způsobem připravit: Nálev z bylinek obsahující silice, jako jsou máta, meduňka, šalvěj,  lipovı květ, heřmánek, pelyněk, zeměžluč, ale i anız, fenykl, kmín a podobně.

To je vıluh získanı za tepla. Droga se přelije vroucí vodou, hrneček nebo konvička se přikryje a na teplém místě nechá stát asi patnáct minut. Nálev se pak scedí a ihned konzumuje.

Co tímto způsobem připravit: Nápoje z tvrdıch rostlinnıch částí, např. ze dřev, kůry a kořenů, pokud neobsahují větší množství silic.

Odvar získáte tak, že rostlinné části vhodíte do příslušného množství studené vody, v přikryté nádobě je zahřejete k varu a vaříte asi deset až patnáct minut. Nápoj i s drogou pak ještě necháte asi čtvrt hodiny stát, pak scedíte a konzumujete.