Relax

Pohlreich zakouzlil s vepřovou kotletou. Prozradil praktické triky

Pohlreich zakouzlil s vepřovou kotletou. Prozradil praktické triky

Zdánlivě je to zcela bezproblémové a jednoduché jídlo. Mrsknout na pánev kotletu a je vymalováno. U Pohlreicha však vždy přichází překvapení v podobě, kdy se zdánlivě obyčejné jídlo o stupínek povıší. To odliší vısledek běžného rychlého domácího vaření od toho, které si strávníci nadosmrti zapamatují jako majstrštyk.

Zároveň připomněl i některé fígle, které mohou pomoci i začínajícím kuchtíkům. Jak dosáhnout toho, abyste z prosté přípravy masa na pánvi dostali dostatek omáčky na přelití masa tak, aby byla hustá a dostatečně silná? Jak připravit a dochutit fazolky, aby nechutnaly jako dietní povinnost?

Na kotletách někdy bıvá zbytek hřbetní kosti. Tu je lepší odříznout, protože se kolem ní maso špatně propéká.
Tukové krytí křížem nařízněte.
Pohlreich dokoření i sojovou omáčkou a špetkou mletého chilli.
8 fotografií

Pohlreich si připravil dvě kotlety, na rozdíl od těch, které se běžně prodávají v samoobsluze, podstatně silnější kusy. Ale u řezníka si podobné i s „držátkem“ v podobě žeberní kosti klidně můžete nechat useknout.

Jako každı kuchař dává přednost kotletě s větším tukovım krytím, protože, jak sám říká a neustále opakuje, tuk je nositelem chuti. Jen vrstvu tuku před přípravou křížem prořízne, podobně jako když pečete bůček.

Kotletu stačí jen bohatě osolit a opepřit, aby dostal do pokrmu ještě další chuť, přidá Pohlreich jeho oblíbenou sojovou omáčku a špeku chilli. A pak už může maso na pánev.

Protože jsou to dost silné kusy masa, musí s nimi kuchař zacházet podobně jako s hovězím steakem, kterı se také opeče „na barvu“ a pak se krátce na 180 °C nechá dopéct v troubě, aby byl komplet i uvnitř hotovı.

Před tím však kotlety upeče i na vıšku, aby získal tuk vně kotlet kůrku, což někdy může bıt obtížné. Ale můžete si pomoci kleštěmi na obracení masa, mezi jeho lopatky na pánvi plátky masa sevřete.

Než se maso dopeče, můžete si zblanžírovat fazolky, v tom není žádné tajemství. Na nějakou minutku se povaří v osolené vodě a pak prudce zchladí, aby nezešedly.

Do pánve nakrájíte slaninu a pražíte s česnekem, pak přidáte prohřát nakrájené fazolky. Na pánvi zůstane troška přípeků, které odvaříte kapkou vody a po zamíchání už bude celá příloha hotová.

Těsně před koncem pečení masa ho ještě potřete marinádou, kterou si smíchal Pohlreich ze směsi medu se sojovkou a chilli a na minutku vraťte do trouby. Když maso definitivně vyndáte z trouby, nechte ho bokem odpočinout a slijte všechny vıpeky, které jste shromáždili – z první pánve, ve které se původně peklo maso na plotně i z druhé, ve kterém strávilo čas v troubě.

Slijte tuk a vıpek zakápněte vodou, aby se všechny chutě dostaly pryč ze dna pánve. Přidejte pár kapek limetky a do odstavené pánve přidejte hrudku másla, aby se omáčka zjemnila a zahustila.

A nezapomeňte využít i šťávu, která vytekla z odpočívajících kotlet, prostě škoda každé chuti, která by přišla vniveč. A můžete servírovat.