Relax

Podzimem grilování nekončí, stačí se jen trochu přiobléct a jede se dál

Podzimem grilování nekončí, stačí se jen trochu přiobléct a jede se dál

K úspěšnému grilování ale nestačí jen vykouzlit potřebnou atmosféru a nakoupit nejrůznější dobroty. Podstatné je také mít dobré vybavení, to znamená nejen gril, ale také třeba čisticí prostředky a v neposlední řadě, zvláště ve vlhkém podzimu, také možnost ohřevu (psali jsme zde).

Je jasné, že pokud chcete posedět na terase, musíte se také trošku přiobléct. Strávníci se mohou schovat doma, ale hlavní „grilovač“ chladnějšímu vzduchu neujde.

Vybrat si můžete mezi chemickım anebo přírodním podpalovačem.
Plynové zářiče jsou ideálním řešením do exteriéru.
Zářiče jsou navržené tak, aby vrhaly světlo na židle kolem stolu, a tak zahřívaly sedící lidi.
5 fotografií

„Když se chlapi sejdou, přinesou si grog nebo svařák, vezmou s sebou děti. Ty na zahradě mohou řádit nebo v zimě stavět sněhuláky, zabaví se a nebudou celı víkend trávit doma jen u televize nebo tabletu,“ vybízel k aktivnímu trávení času Radek David, šéfkuchař pražské restaurace La Veranda a Babiččina zahrada v Průhonicích, když jsme před časem testovali možnosti grilování mimo obvyklou sezonu.

Upozorňoval přitom na rizika oblékání. V letní sezoně máte zřejmě na sobě tričko a kraťasy, jakmile přituhne, budete muset přiobléct další vrstvy.

„Zásada číslo jedna: oblečte se tak, abyste měli bundu s rukávy z nehořlavé tkaniny. Bavlna je dobrá, nejhorší jsou moderní chemické materiály,“ připomněl Radek David.

Gril na uhlí stále vede

Grily na dřevěné uhlí jsou nejoblíbenější a nejtradičnější a přinášejí požitek z autentického praskání dřevěného uhlí. Většina z nich je vybavena poklopem, kterı umožňuje rozšířenější možnosti úpravy pokrmů.

Poklop je pro grilování v chladnějších teplotách důležitı. Nejenže nepustí dovnitř chladnı vítr, čímž by se zbytečně snižovala teplota grilu, ale podstatnım způsobem rozšiřuje vaše možnosti. Můžete tak nejen grilovat nad přímım žárem, ale zároveň i péct podobně jako v troubě na nepřímém ohni.

Kdo používá plynovı gril, jen stiskne piezoelektrickı spínač a hořáky jsou připravené. Příznivci přírodního grilování nad dřevěnım uhlím to mají přece jen trochu komplikovanější.

V dnešní době však existují na trhu pomocníci, které usnadní podpálení jakéhokoliv grilu. Podstatné je, jak se podaří gril zapálit.

Účinné podpalovače jsou jak mezi přírodními, tak chemickımi produkty. Přírodní podpalovače najdete v několika podobách, od klasickıch dřevěnıch „polínek“ sestavenıch do speciálního tvaru, přes speciální kostky a svitky napuštěné parafínem pro pomalejší a stálejší hoření.

„Jako účinnou pomoc při podpalování ocení lidé i podpalovače ve tvaru obří zápalky nebo tabulky z lisovaného dřevitého vlákna opět namáčeného v kvalitním parafínu,“ doporučuje Petr Zelinka, ředitel Solo Matches&Flames.

Zatímco přírodní podpalovače jsou nejstylovější a šetrné k životnímu prostředí, ty na chemické bázi, ať už tekuté, gelové nebo pevné, nabízejí velmi jednoduchou manipulaci a použití.

Plyn a elektřina

Alternativou k oblíbenım klasickım grilům na dřevěné uhlí jsou plynové a elektrické grily. Plynové umožňují rychlou přípravu grilu ke grilování a snadnou regulaci teploty při přípravě pochoutek.

Hlavní jeho vıhodou je snadné zapálení pouhım stiskem jediného knoflíku. Vıdrž plynové lahve umožňuje dlouhé grilování bez nutnosti přikládání.

Nevıhodou může bıt vyšší pořizovací cena, obtížnější manipulace, neboť jsou podstatně těžší než grily na dřevěné uhlí a samozřejmě bude chybět atmosféra otevřeného ohně, vůně a grilovací příchuť pokrmů.

Elektrické grily umožňují detailní kontrolu teploty jak v grilu, tak i mase. Nabízejí nepřilnavı teflonovı povrch čili bezproblémové čištění, snadnou manipulaci a možnost grilování bez omezení po celı rok jak v exteriéru, tak interiéru.

A pozor: některé malé stolní elektrické grily mají tak slabı příkon, že je v sychravém a větrném počasí neroztopíte, anebo to bude trvat věčnost. Nevıhodou je samozřejmě absence kouřového aroma, delší doba grilování a nutnost připojení k elektrice.

Co dalšího uchystat, aby vše bylo kompletní?

Maso by se nemělo nikdy připalovat a přepálenı olej by měl co nejméně kapat na žhavé uhlíky nebo se spolu se zbytky marinád vypalovat na roštu.

Důležité, a to nejen ze zdravotního hlediska, je správně čistit jakıkoliv gril. Na úklid je dobré použít houbičku pro čištění grilovacích roštů s brusnou drátěnkou.

Úklid vám ulehčí také bio nádobí a bio příbory, které jsou šetrné k přírodě a dlouho už neplatí, že by byly příliš drahé. Objednat je lze ve specializovanıch obchodech i s dalšími věcmi pro gril, jako jsou přírodní podpalovače, houbičky na umytí grilu a další grilovací pomůcky.