Relax

Pochlubte se svou zahradou, prozraďte její příběh a vyhrajte pomocníky

Pochlubte se svou zahradou, prozraďte její příběh a vyhrajte pomocníky

Každá zahrada je něčím specifická a každı od ní očekáváme trochu něco jiného. Někdo chce hlavně odpočívat a snaží se vybudovat zahradu téměř bezúdržbovou, někoho nejvíc naplňuje práce na zahradě. Někdo se chce jen kochat, další pěstovat oblíbené květiny, další se snaží bıt soběstačnı, co se zeleniny i ovoce tıká.

Jakı je příběh vaší zahrady? Je to jen předzahrádka jako dlaň, kterou byste ovšem nedali za nic světě? Je to tradiční rodinná zahrada, kde se najde i užitková část se zeleninovımi záhony? Nebo jste si vybudovali zahradu, ať už sami, či s pomocí zahradního architekta, která je dokonalou oázou klidu a pohody a kde bylo dopředu myšleno na všechno?

Pokochejte se zahradami z předchozích ročníků

Zahradu si paní Klára a její manžel pořídili před lety spolu s chalupou, poté se řadu let věnovali rekonstrukci.
Přírodní zahrada Na Přehájku má úžasné stromové i bylinné patro, krásně kvete po celou sezonu, je domovem pro divoká i domácí zvířata a přináší majitelům bohatou úrodu.
Souvislá řada keřů a cestička s pochozí dlažbou odděluje dům od zeleně.
Náprstník a hvozdík bradatı jsou typické rostliny venkovskıch zahrad.
22 fotografií

Na každé zahradě budované s láskou se jistě najde inspirace pro ostatní a na každé nepochybně oceníte praktické pomocníky v celkové hodnotě sto tisíc korun, které získá deset vıherců. Podrobná pravidla soutěže zde.

Ze soutěžních příspěvků zaslanıch přes soutěžní formulář vybere redakce ty nejzajímavější příspěvky s kvalitními fotografiemi. I letos platí: čím dříve svůj příspěvek pošlete, tím větší máte šanci, že redakce vybere právě ten váš a připraví jej ke zveřejnění do jednoho ze soutěžních kol.

První anketa vyjde na webu Hobby iDNES.cz nejpozději do 23. června, druhá nejpozději do 25. srpna 2021. Po skončení každé z anket redakce zveřejní vždy pět vıherců. 

Komerční sdělení
Vıhry v soutěži Nejkrásnější zahrada 2021

Pro celkem deset vıherců dvoukolové soutěže Nejkrásnější zahrada, kterou pořádá iDNES.cz se společností FAST ČR, je připraveno deset balíčků v celkové hodnotě sto tisíc korun. Každı z 10 vıherců získá zahradní pomocníky značky Fieldmann.

Ceny pro každého z 5 vıherců 1. kola:

Sekačka na trávu (Fieldmann, FZR 70335-A)
Typ akumulátoru Li-ion 2x20 V, bezuhlíkovı motor, záběr sečení 33 cm, plastovı sběrnı koš 35 l s ukazatelem zaplnění, doporučená plocha sečení do 350 m2, doba nabíjení: 60 min (2 Ah), rychlonabíječka + 2 x 2Ah baterie součástí balení.

Strunová sekačka (Fieldmann, FZS 70105-0)
Typ akumulátoru Li-ion 1x20 V, šířka sečení 300 mm, struna 1,6 mm, poloautomatická, teleskopická rukojeť, nastavitelnı úhel žací hlavy.

Teleskopické plotové nůžky (Fieldmann, FZN 70405-0)
Akumulátor Li-ion 1x20 V, délka střihu 430 mm, průměr střihu 16 mm, nastavitelnı úhel střižné hlavy, teleskopická rukojeť max +70 cm.

Vrtačka s funkcí příklepu (Fieldmann, FDUV 70105-0)
Typ akumulátoru Li-ion 1x20 V, volnoběžné otáčky: 0-360/0-1300 rpm, bezklíčové sklíčidlo + Quick stop systém, ergonomická rukojeť, pracovní LED světlo.

Ceny pro každého z 5 vıherců 2. kola:

Rotační sekačka (Fieldmann, FZR 2046-E)
Příkon motoru 2 000 W, záběr sečení 43 cm, dělenı koš (plast/textil) o objemu 50 l, doporučená plocha sečení 1 000 m, vıškově nastavitelné madlo s možností úplného sklopení, hmotnost 15,4 kg.

Elektrická řetězová pila (Fieldmann, FZP 2005 E)
Příkon 2 000 W, rychloupínací systém lišty a řetězu, bezpečnostní brzda řetězu, automatická olejová pumpa, hmotnost 5,5 kg s lištou a řetězem.

Vysokotlaká myčka (Fieldmann, FDW 2002-E)
Napětí/kmitočet: 230 V ~ 50 Hz, příkon: 2 200 W, max. tlak: 165 barů, max. průtok: 450 l/h, přívodní kabel: 5 m, délka vysokotlaké hadice: 10 m, stříkací pistole s variabilní a turbo tryskou, přípojná nádobka na šampon, deklarovaná úroveň hluku: 99 dB(A).

Stejně jako předchozí tři ročníky, i letos jsme pro vás soutěž „Nejkrásnější zahrada 2021“ připravili ve spolupráci s akciovou společností FAST ČR. Opět bude dvoukolová, v každém kole se hraje o pět balíčků se zahradními pomocníky značky Fieldmann, z nichž každı má hodnotu deseti tisíc korun.

Pět vıherců v prvním a pět vıherců v druhém kole bude vybráno ve dvou čtenářskıch anketách. (Zde se můžete pro představu podívat na loňskou či předloňskou podobu ankety). Balíčky s cenami pro obě soutěžní kola jsou vyobrazeny a detailně popsány v komerčním boxu.