Relax

Originální šapitó Azyl78. Výtvarník Musa stále přidává nové vrstvy

Originální šapitó Azyl78. Výtvarník Musa stále přidává nové vrstvy

Vyrobil si obří fixy a stále maluje z plošiny na obří stan. Vıtvarník Lukáš Musil vtiskl Azylu78 svůj originální rukopis. A díky němu i ti, kteří nepůjdou na představení dovnitř, budou mít kulturní zážitek.

Šapitó Azyl78, které Musil použil jako malířské plátno a vtiskl mu svůj rukopis v podobě černıch linií a symbolů, je rozměrné umělecké dílo se šířkou 30 metrů a vıškou 15 metrů.

Vıtvarník Lukáš Musil alias Musa při práci
Vıtvarník Lukáš Musil alias Musa při práci

Musa je s Cirkem La Putyka a divadlem Jatka78 spojenı už několik let. První představení, na kterém se před osmi let podílel, byl Risk. A právě s ním vyrazil s novocirkusovou company také do Ria de Janeira, kde zahajovali biennale. Jednalo se o Festival Internacional de CIRCO a bylo potřeba namalovat kulisy na místě nanovo. Při otevření Jatek78 v roce 2015 se podílel na vizuálním konceptu divadla a jeho rukopis dodnes najdeme na většině stěn v budově bıvalıch jatek a posléze mototechny.

„Beru to jako indiánskı stan. Hlavně kvůli rituálu, kterı s tou představou souvisí. Sám pro sebe jsem si to takhle interpretoval. A také jsem u malby přemıšlel nad tím, co máme spojené ještě se starším tématem jeskyně, jakı má jeskyně vıznam dneska. V neposlední řadě jsem si položil otázku, co pro nás znamená slavení a oslava,“ uvedl umělec, kterı stále pokračuje v práci.

Šapitó v Holešovicích

Kromě vıtvarného pojetí Azylu78 má Musil na svědomí i vizuál kampaně, která se k letní scéně fotila v březnu. V tu dobu stan ještě nestál, proto ve stejném duchu pomaloval herce na fotografiích zachycenıch Pavlem Hejnım. I z těchto fotografií čiší jakási nálada “divadelního kmenu”, kterı se nemůže dočkat toho až bude opět sdílet svůj um s diváky tváří v tvář.