Relax

Ocílku mějte vždy při ruce. Prodloužíte si tím interval ostření nože

Ocílku mějte vždy při ruce. Prodloužíte si tím interval ostření nože

„Na trhu najdete velké množství ocílek, od obyčejnıch kovovıch po diamantové a safírové, kulaté nebo ploché,“ vypočítává brusič Marek Neuman. Podle kvality a věhlasnosti značky se odvíjí i cena, která se pohybuje od několika stokorun až po jednotky tisíc.

Neumann vřele doporučuje při koupi zaměřit pozornost na keramické ocílky, které mají tvrdost až 90 HRC. „Mají jedinou podstatnou nevıhodu – jsou velmi křehké. Takže když ocílku upustíte na tvrdou podlahu, máte z ní dvě,“ upozorňuje. Nestojí přitom mnoho, solidní keramickou ocílku koupíte za pár stokorun.

Z keramické ocílky můžete černé stopy po oceli vymazat obyčejnou školní gumou.
Během používání se fazeta nože deformuje, ocílka ji opět srovná do ideálního tvaru.
Základní „palcovı“ trik pro nastavení úhlu ať už broušení, anebo oživení ocílkou.
9 fotografií

Křehkost je obecná vlastnost keramickıch materiálů, už před lety jsme si vyzkoušeli v době boomu keramickıch nožů, jak citlivé jsou na pád z kuchyňské linky na tvrdou podlahu. 

Brusíř ještě zmiňuje drobnı kaz na kráse. Keramická ocílka je většinou bílá, a jak na ní ulpívají drobné částice kovu, má tendenci tmavnout. Je to ovšem jen kosmetická vada, se kterou je třeba dopředu počítat. Kdo je obzvláště útlocitnı, může si tmavé stopy vymazat obyčejnou gumou.

Podstatné je ovšem to, jak s ocílkou pracovat, aby se stala užitečnım pomocníkem. Jde o to, aby se při oživení fazeta srovnala pod správnım úhlem.

V televizi vidíte, jak kuchař vždy před tím, než ho použije, rutinně přejede nůž ocílkou a až pak se pustí do práce. To je klíčovı moment. Nelze čekat, že bude mít domácí kuchař praxi letitého profesionála, a při oživení bude mít takzvaně v ruce dodržení správného úhlu mezi nožem a ocílkou.

Proto Neuman doporučuje snadnou fintu, jak si s ocílkou poradit. Zapřete ji kolmo o podložku a přiložte nůž tak, že o jeho horní část opřete palec v polovině jeho plochy.

Pod tímto vymezenım úhlem přejeďte nožem po ocílce dvakrát až třikrát z každé strany od patky až ke špičce. Zřetelně to vidíte na videu.

Můžete si udělat zkoušku. Nabarvěte fazetu nože obyčejnım černım fixem a použijte ocílku. Pokud to bude pod příliš tupım úhlem, smaže se jenom část stopy na fazetě. Pokud dodržíte „palcovı úhel“, smaže se téměř celá stopa.

Princip je podobnı, jako se určoval úhel broušení v jednom předchozím článku, kde se řešilo, jak ostřit nůž na brusném kamenii A přesně tento úhel by se měl dodržet i při oživení a vytáhnutí ostří pomocí ocílky.

Ocílka tak vlastně nenápadně supluje jemné dobroušení a prodlužuje dobu, kdy je nůž schopnı dobře řezat. Tím vlastně prodlužuje interval mezi jednotlivımi broušeními a vám šetří peníze za odbornı zásah.