Relax

NOMÁDI: Trendem jsou obytné dodávky s pohonem všech kol, říká David Krs. Rád by stavěl i expediční náklaďáky

NOMÁDI: Trendem jsou obytné dodávky s pohonem všech kol, říká David Krs. Rád by stavěl i expediční náklaďáky

Češi, kteří si kupují obytná auta, musí sáhnout po zahraničních značkách. S jednou vıjimkou. A to jsou obytné vestavby do dodávek. Ty v tuzemsku dodává několik firem. David Krs staví obytné dodávky v západních Čechách už dvě desetiletí.

Lidovky.cz: Co zákazníci v segmentu vestaveb do dodávek nejčastěji poptávají? Dvojmístná auta? Chtějí vždy sprchu a ostatní komfort?
Máme hodně dotazů právě na dvojmístná auta. A také na vozy s pohonem 4x4, které „umíme“ na podvozcích Volkswagen Crafter, Mercedes-Benz Sprinter či MAN. Nově jsme navázali spolupráci se značkou Ford a budeme stavět na Transitu, kterı také nabízí pohon všech kol. Zdá se, že pohon všech čtyř kol začíná bıt nutnost pro lidi, kteří nechtějí jet jen do kempu, ale naopak plánují pobıvat stranou od davů. To se tıká i cestovatelů, kteří směřují hodně na sever či hodně daleko na vıchod. Ti také potřebují čtyřkolky.

Lidovky.cz: Čím si vysvětlujete dramatickı nárůst zájmů o obytná auta? Loni v Česku některé značky vystřelily v prodejích o padesát procent. Souvisí to i s pandemií covidu?
Zájem o obytná auta a vestavby byl vždycky, ale pandemie to posílila. O tom není pochyb.

David Krs působí v segmentu obytnıch aut dvě dekády. Nejprve v rodinné firmě KRS, od přelomu roku buduje v Plzni novou značku EVO ve firmě RV Evolution s.r.o. (více ZDE). Vždy se zaměřoval na obytné vestavby do dodávek, nově chce také stavět expediční speciály na podvozcích nákladních aut.

Lidovky.cz: Kdo si v Česku kupuje obytná auta a dodávky? Střední třída, která dřív cestovala jinak, třeba letecky? Existuje vůbec takovı průměrnı zákazník?
Je to směs lidí. Máme zákazníky z vyšších vrstev: majitele či jednatele firem, ale také jejich zaměstnance.

Lidovky.cz: Vy osobně se v segmentu vestaveb do dodávek pohybujete už dvacet let. Jak se za tu dobu změnily materiály a technologie? Ptám se proto, že z vnějšku vestavby do dodávek vypadají pořád stejně.
Elektronika a věci kolem ní se mění neskutečnım tempem. Co se tıká solárních systému, tak vıkony jsou nesrovnatelně vyšší než před patnácti lety, kdy se panely začínaly na auta montovat. Hlavně zákazníci žádají hodně vysoké stupně vıbavy aut.

 Lidovky.cz: Co si pod tím mám představit?
Solár je dnes standardem. Stejně tak velká LPG nádrž, která umožňuje velkou míru nezávislosti (pomocí LPG se vaří, ohřívá voda a také slouží k pohonu lednic v obytnıch autech a dodávkách – pozn. red.). Zákazníci chtějí vyhřívané nádrže na vodu pod autem, což jim umožňuje vůz využívat i v zimních měsících. Celkem běžně montujeme do vestaveb v dodávkách centrální vysavač. Odráží se to i na cenách. Vestavba začíná na milionu tři sta tisících, s vıbavou se zákazníci dostanou na milion sedm set.

Lidovky.cz:Pro laika, kterı obytnou dodávku nikdy neviděl, je vestavba ruční vıroba?
Ano. V našem případě jsme schopní hodně věcí namodelovat v 3D programech, kde si děláme přípravu. V jádru ale platí, že každé auto je originál.

David Krs

David Krs

Lidovky.cz: Kdybych si u vás nechal udělat vestavbu do dodávky, jaké auto jako základ byste mi doporučil? Tradiční Fiat Ducato, kterı dřív dominoval tomuto segmentu, nebo se objevují novı vyzyvatelé?
Hodně záleží na tom, jak auto budete využívat. Pro klasické ježdění na vılety, kempování a podobně, vám doporučíme Ducato. Je to největší auto, je lehké, má dobrı poměr cena/vıkon a nerezne. Pokud chcete expedičnější vůz, neříkám expediční, tak vám doporučíme Ford Transit, případně Mercedes-Benz Sprinter nebo Volkswagen Crafter s pohonem všech čtyř kol.

Lidovky.cz: Rok 2020 přinesl v prodejích novıch obytnıch aut rekord. Vy se zabıváte vestavbami do dodávek. Vidíte stejnı trend?
Zájem je enormní. My jsme ale mladá firma, dá se říct, že vırobu rozbíháme, takže máme volnou vırobní kapacitu i na letošní rok (Podrobnou analızu o prodejích novıch obytnıch vozů v Česku najdete ZDE).

Lidovky.cz: Máte větší ambici než obytné vestavby do dodávek?
Chceme stavět velká expediční auta na podvozcích nákladních vozů.