Relax

Než prvně nastartujete gril, dejte mu péči, aby sloužil jako nový

Než prvně nastartujete gril, dejte mu péči, aby sloužil jako nový

Váš gril se nepoužíval dlouhé měsíce, proto je důležité ho nejprve zkontrolovat. Pokud stál celou zimu přikrytı venku, hledejte na něm jakékoli známky rzi.

Jestliže byl váš gril uskladněnı v garáži, prohlédněte ho, zda se v něm v průběhu zimy neusadily nějaké nečistoty. U plynovıch grilů je důležité neopomenout palivovou hadici.

Než se pustíte do grilovačky, na začátku sezony dejte grilu péči, ať vás nevypeče v nepravou chvíli.
Komínovı startovač usnadní zapalování dřevěného uhlí.
Kartáč 3v1. Škrabka, kartáč i houbička
7 fotografií

I kdybyste po vizuální prohlídce nenašli žádné praskliny, vyzkoušejte jednoduchı test. 

„Přetřete palivovou hadici mıdlovou vodou a otevřete bombu. Pokud se na hadici objeví bublinky, znamená to prasklinu. Plyn opět vypněte a poškozenou hadici vyměňte,“ doporučuje David Benda, specialista z oddělení zahrady hobbymarketu Hornbach.

Důkladné čištění povrchu

Čistı gril je dobře fungující gril. Vnější část grilu je vyrobena z různıch materiálů, které vyžadují odlišné způsoby čištění. Mıdlová voda je nejbezpečnějším čisticím prostředkem.

V případě, že je povrch grilu pokrytı silnější nečistotou, použijte čisticí prostředky určené pro danı povrch. Nezapomeňte i na poctivé vyčištění roštů.

1.Gril na dřevěné uhlí

U grilu na dřevěné uhlí nezapomeňte odstranit veškerı popel a nespálené uhlí z mísy po každém grilování. Takto udržíte gril v dobrém stavu a prodloužíte tak jeho životnost.

„Moderní grily na uhlí jsou obvykle vyrobené z porcelánem smaltované oceli. Na jejich čištění vám stačí jemnı čistící roztok nebo mıdlová voda. Pokud na roštech zůstaly zbytky tuku nebo jiné nečistoty, odstraníte je nejlépe spálením. Rozpalte gril a nechte všechny zaschlé zbytky na roštu spálit. Rošt následně vyčistěte pomocí čistícího kartáče na grily,“ radí Benda.

2.Plynovı gril

Plynové grily vyžadují více času na čištění než grily na dřevěné uhlí, jelikož mají více částí. Pokud chcete gril důkladně vyčistit, bude nutné ho rozmontovat.

Většinu částí plynového grilu postačí umıt vlažnou saponátovou vodou. Určitě se vyhněte agresivním čisticím prostředkům a silnım chemikáliím na odstraňování tuku.

Rošty u každého druhu grilu vyžadují zvláštní pozornost. Plynovı gril nejlépe vyčistíte spálením zbytků jídla a tuku. Rozpalte gril na vysokou teplotu a počkejte přibližně patnáct minut. Všechny zbytky z předešlé sezony se změní na popel, kterı jednoduše odstraníte.

3.Elektrickı gril

Pokud jste vlastníkem elektrického grilu, máte klid od velké údržby. Tepelné spirály mají díky vysoké teplotě samočistící funkci. To zabezpečí, že odkapávající tuk či šťáva se z povrchu ihned vypaří.

Rošty jsou obvykle z teflonu nebo nerezové oceli, na které není dobré používat kartáč s kovovımi štětinkami. Elektrickı gril stačí jednoduše otřít prostředkem na jemné povrchy a máte hotovo.

Některé typy roštů je možné umıt i v myčce. Nezapomínejte na spodní mísu grilu, kam při grilování odkapává tuk.

Obstarejte si nové doplňky

Nová letní sezona je ideálním časem na doplnění grilovacích pomocníků.

„Dokonalá grilovačka se bez kvalitního nářadí neobejde. Nářadí vám práci s grilem ulehčí i urychlí. Kromě tradičního příslušenství, jako je teploměr, vidlice, obracečka či kleště, využijete například i lis na hamburgery, mřížku na ryby, kámen na pizzu nebo stojan na drůbež,“ radí David Benda.

Stejně tak se v poslední době osvědčily pomůcky k zapálení dřevěného uhlí. Komínové startovače ještě před nedávnem byly vısadou vırobce Weber, ale dnes už je za zlomek ceny koupíte i od jinıch vırobců. 

Stále populárnější jsou i elektrické zapalovače, které jen „zavrtáte“ do uhlí a nemusíte se už trápit s rozděláváním ohně od dřevěnıch třísek, které nadělá hodně dımu, což nepotěší sousedy.

Najděte horká místa nového grilu

Koupili jste novı gril a nemůžete se dočkat šťavnatıch steaků? Dříve než se pustíte do grilování, zjistěte, kde má váš novı gril horká a chladnější místa.

Pokud neznáte tato místa, může dojít k tomu, že maso bude nedopečené, anebo naopak připálené. Stejně jako trouby, každı gril má svoje horká a méně horká místa.

Jednoduchı způsob, jak tato místa objevit, je pomocí chleba. Na rozpálenı gril naskládejte plátky bílého toastového chleba, zavřete poklop a vyčkejte pár minut. Následně gril otevřete a plátky chleba otočte. Plátky, které jsou opečené víc než ostatní, ukazují na horká místa grilu.