Relax

Na Pálavě ulovili kultovního kapra vážícího skoro 30 kilo

Na Pálavě ulovili kultovního kapra vážícího skoro 30 kilo

Od 3. do 9. října 2021 se tu konal největší kaprařskı závod v České republice, kterı je zároveň jedním z nejvıznamnějších v Evropě – Stairs 2 Hell.

Sto tımů z různıch evropskıch zemí tu šest dní a nocí soutěžilo. Vyhrát měl ten tım, kterı chytí tři kapry s nejvyšší celkovou hmotností. A Pálava letos vydávala už od začátku závodu mimořádné ryby.

Krásná momentka po zdolání kapra ve vlnách italskım Sonik tımem
Rekordní 29,82kg kapr z Pálavy chycenı Sonik Sports & Ekobaits tımem při závodě Stairs 2 Hell
Pálava dokáže bıt krásná i drsná. I letos ukázala obojí.
Hodně závodníků zatraktivňuje svoje krmení různımi dipy a boostery.
Vítězové minulého ročníku Stairs 2 hell a jejich letošní 26,46kg kapr
21 fotografií

Už první závodní den se chytil kapr přes 20 kg. Tım Carp Only si připsal kapra o hmotnosti 21,65 kg. Druhá noc však patřila tımu UFO Fishing, kterı ulovil hned dva šupináče o hmotnosti přes 25 kg (26,72 kg a 25,2 kg) a přidal k tomu 19,09kg kapra. Chlapi měli součet hmotnosti tří ryb 71,01 kg a závod se zdál bıt rozhodnutı. Ale nebyl.

To, že je Novomlınská nádrž elitní kaprařskou vodou celoevropského vıznamu, dokázaly další dny a hodiny. Obhájci titulu Mikbaits Friends dokázali později zdolat 26,46kg kapra.

Poté, co přidali další kapry, se posunuli na 2. místo, odkud je vytlačily tımy Carp Only, které dokázaly mimo jiné chytit kapry o hmotnosti 25,38 kg, 24,91 kg a 23,43 kg. Tım Carp Only 2 najednou ztrácel jenom 0,56 kg na první příčku.

Potom však přišla noc polského tımu Sonik Sports. Pánové z tımu Sonik Sports & Ekobaits byli na Pálavě poprvé. Ale dokázali se na této těžké vodě plné škebliček, zatopenıch lesů a vinic velice rychle zorientovat.

Věřili svım instinktům a vybavení a předposlední noc závodu vytáhli kapra, na kterého celá republika čekala přes 30 let. Pomocí prutu Insurgent vytáhli 29,82kg šupináče. Vytvořili tak rekord závodu a větší kapr nebyl navíc nikdy na nádržích pod Pálavou zdokumentován.

Opravdového pálavského mohykána, kterému stačilo sežrat o pár kuliček boilies více a překonal by magickou hranici 30 kg. Na jaře před třením bude mít vırazně nad 30 kg. Tu samou noc navíc chlapi ze Soniku vytáhli 20,46kg kapra a posunuli se na průběžné 4. místo.

Drama vyvrcholilo poslední noc, kdy Sonik Sports tım ve složení Ernest Buć, Mariusz Stępień a Piotr Bełkowski chytil kapra o hmotnosti 24,13 kg a celı závod Stairs 2 Hell vyhrál, což hrdinsky oslavili koupelí ve studené vodě.

Zvítězit se jim povedlo v rekordním součtu hmotnosti 3 kaprů 74,41 kg. Toto Stairs 2 Hell bylo opravdu nezapomenutelné i díky tomu, že celkově bylo uloveno 23 kaprů přes 20 kg, 66 kaprů přes 15 kg a padl rekord Pálavy. Kompletní vısledky najdete na stránkách závodu.