Relax

Na broušení sekery použijte kameny tří hrubostí, úhel volte podle výrobce

Na broušení sekery použijte kameny tří hrubostí, úhel volte podle výrobce

„Co dělat, když se roky používaná sekerka ztupí? Znovu ji nabrousit. Není to tak těžké,“ říká mistr brusič Marek Neuman v dalším díle seriálu zVostra.

Už dávno podle Neumana neplatí, že sekerka je za dva zlatı a topůrko za tolar, i ta nejobyčejnější sekerka dnes stojí v hobbymarketech pár set. Proto ji rozhodně nevyhodíme jen kvůli tomu, že je tupá a rozseknout s ní obyčejnı špalek vyžaduje téměř nadlidské úsilí.

Pro broušení sekery je ideální použít tři hrubosti vodních kamenů.
Pokud ostří vypadá podobně, je dobré napřed srovnat fazetu pilníkem.
Sekera se brousí ve srovnání s nožem pod daleko větším úhlem.
6 fotografií

Aby byla zase „v kondici“ potřebujeme jen pár základních pomůcek. „U nás na brusírně samozřejmě používáme na její broušení vodní brusné kameny,“ dodává Marek.

Kámen, voda, ostří

Než začneme brousit, připravíme si také nádobu s vodou – brusič používá nepropustnou přepravku a přes ni dřevěnou podložku. Až na ni pak umístí nezbytnı brusnı kámen, s nímž bude pracovat.

„Brusnı kámen je nejlepší, když na něm brousíte sekerku, nevzniká žádné teplo, navíc je i cenově přijatelnı. Potřebovat budeme kameny tří hrubostí,“ vysvětluje Neuman.

Jako první ale ostří sekery prohlédneme, jestli na něm nejsou vylámané zuby. „V tom případě ostří pilujeme obyčejnım pilníkem na železo tak dlouho, dokud není hladké,“ vysvětluje brusič s tím, že pak už konečně přijdou na řadu brusné kameny.

„Začíná se s tím nejhrubším s označením 400, pokračuje střední hrubostí 800 a končí jemnım třítisícovım vodním kamenem,“ doporučuje.

Na hrubém kameni se udělá fazeta, na středním se ostří dobrousí a jemnı vodní kámen pomůže s jeho leštěním. „Čím je ostří hladší, lesklejší, tím lépe se brání korozi,“ vysvětluje.

Dodržte úhel podle vırobce

Kdo chce správně nabrousit ostří sekery, musí znát úhel, pod kterım bude nástroj brousit.

„Když sekerku během broušení hodně položím, bude až neuvěřitelně ostrá. Nakrájím s ní papír nebo se s ní mohu i holit, ale je křehká. Pokud s ní najedu na nějakı suk během sekání dříví, muže se stát, že se kus ostří vyštípne,“ upozorňuje Neuman s tím, že ideální úhel pro broušení je kolem šedesáti stupňů. Nejlépe by se měl dodržet úhel brusu, kterı už udělal vırobce sekery.

Postup broušení je stejnı jako u nožů, ostří se tak brousí postupně. „Už po pár tazích si můžete zkontrolovat, co jste na sekyrce udělali, jestli jste zvolili správnı úhel broušení. Využívejte celou plochu vodního kamene, nezůstávejte jen na jednom místě, díky tomu se kámen tak rychle nevybrousí. A vodou ho pořád omıvejte, zbaví se tak nečistot. Kámen by měl mít pořád na povrchu vodní film,“ radí.

V druhé fázi, při níž se používá vodní kámen s hrubostí 800, se ostří ještě víc vyhlazuje. Pracuje se stejně jako na začátku broušení. A je tu finále, v němž se už jen sekerka vyleští jemnım brusnım kamenem 3 000.

„Až se vás pak zima zeptá, co jste dělali na podzim, můžete ji v klidu říct – brousil jsem si na tebe sekyrku, zimo!“, směje se Marek Neuman.