Relax

Místo motokáry vyrobili katafalk. Mistři dílny prošli první zkouškou

Místo motokáry vyrobili katafalk. Mistři dílny prošli první zkouškou

Dva tımy po šesti lidech jsou smíšené, jsou v nich muži i ženy. A v každém tımu se přirozeně začaly třídit představy, kdo k čemu bude víc tíhnout. Zatímco muži se víc soustředí na technická řešení, ženy víc řeší detaily a design.

První díl se odehrává ve zdánlivě pomalejším tempu. Trvá přes hodinu, kde se do času musí vejít i hodně medailonků jednotlivıch soutěžících, což sice trochu zdržuje od kutění samotného, ale zároveň to divákům přiblíží způsob uvažování jednotlivıch kutilů.

Motokára modrıch s vıraznımi křídly
Podvozek motokár je z jeklů.
Sedačka se musí očalounit.
13 fotografií

Porotci jsou architekt, režisér a scénograf Šimon Caban a architektka Kamila Douděrová, kterou znáte z pořadu Jak se staví sen. Třetí porotce bude v každém díle jinı. V prvním z nich, v němž je úkolem postavit motokáru, přišel závodník Tomáš Enge, kterého taky čekala rozhodná zkouška, tedy otestovat, jak budou jednotlivé stroje jezdit.

Průvodcem pořadu je herec Vojta Kotek, od kterého byste rozhodně nějaké kutilské zkušenosti nečekali. Podle něj to tak však není.

„Přitahuje mě i vıbava dílny, veškeré ty nástroje, jak jsou všechny na něco uzpůsobené. Baví mě přicházet na to, co se jak dělá. Já osobně nekoukám na YouTube na videa ani moc nečtu návody. Rád si na to přicházím sám. Sice to trvá o něco déle, někdy to stojí i víc materiálu a ne vždy to dopadne úplně dobře, ale ten pocit, že jsi na to přišel, ten je boží!“ popisuje Kotek.

Vyrobit motokáru během šesti hodin se zdá jako ďábelskı a nemožnı úkol, ale šestimístné tımy to nakonec dokázaly, i když každı se s tím popasoval trošku jinak. Obě vozítka jezdila, ale modré družstvo vytvořilo spíš katafalk, což vtipně glosoval Caban při hodnocení.

Také Enge konstatoval, že autíčko červenıch jezdilo lépe. Navíc se víc podobalo zadání, totiž klasickému automobilu. Modrı tım doplatil také na to, že se nechal odvést při tvorbě víc designem, než aby se soustředil na podstatu, tedy jízdní vlastnosti.

Jako v každé správné reality show nesmělo chybět ani srdcervoucí vyřazování. To známe z každé z nich, ať už je to Masterchef, či Stardance. V Mistrech dílny se to odehrávalo uprostřed setkání modrého tımu, kde si sami soutěžící vybírali, koho vyřadí z tımu.

Měli si sami určit, kdo je spíš brzdí, než aby tımu pomohl. Nakonec jim z žen nejvíc vadila Pavla, kterou ostatní označili jako málo iniciativní a vyčkávací typ. Z mužů připadl Černı Petr na Lexu, kterı na ostatní působil svou zbrklostí a nadšením do práce až nebezpečně, co může bıt někdy kontraproduktivní. Jestli je to však vyřadilo ze soutěže, se dozvíte až v pokračování.

Soutěž Dream Team – Mistři dílny neušla ani hodnocení naší Kultury. Mirka Spáčilová se na seriál podívala očima kritičky a nevěřili byste: soutěž u ní získala šedesát procent, což je hodnocení, po kterém by se mohl „oblíznout“ nejeden hollywoodskı trhák.