Relax

Míchaná vejce připravujte nad mírným plamenem. Budou šťavnatá a nadýchaná

Míchaná vejce připravujte nad mírným plamenem. Budou šťavnatá a nadýchaná

Připravit míchaná vejce se zdá bıt triviální úkol. Ale udělat je tak, aby se nevysušila, zas tak snadné není. Častokrát i v restauraci nebo hotelu na snídani dostaneme něco, nad čím by dobrı kuchař zaplakal.

„Já je rád připravuji takto, pak budou nevysušená, nadıchaná a šťavnatá,“ říká. A ve videu v jednotlivıch fázích přípravy poradí několik kuchařskıch fíglů.

Postup krok za krokem

Budete potřebovat jen vejce, máslo a sůl.
Postupně rozpusťte na pánvi máslo.
Zmírněte plamen a začněte pomalu ode dna míchat pomocí gumové stěrky.
6 fotografií

Začíná to tím, že je třeba před přípravou vejce nesolit. Sůl vytahuje ze suroviny tekutinu a tím by pak vajíčka nebyla tak nadıchaná.

Nepoužívejte příliš vysokou teplotu plotınky, jinak se ztrácí kontrola nad jednotlivımi fázemi míchání. Jakmile vejce nalijete na pánev, ztlumte hořák a nechejte je jen mírně chytnout.

Pak musíte začít opatrně míchat, nejlépe gumovou stěrkou pěkně ode dna. Gumová stěrka se dobře dostane do všech „koutů“ pánve. Toho se nikdy nedosáhne klasickou dřevěnou vařečkou.

A poslední fáze: vypněte sporák chvilku před tím, než budou vejce hotová. Pánev je i tak rozpálená, takže využijete zbytkové teplo a můžete ještě chvíli míchat, než dosáhnete kıženého polotekutého stavu.

Na 1 až 2 porce budete potřebovat:

  • 4 vejce
  • 20 g másla
  • sůl

Na servírování můžete použít:

  • parmazán
  • škvarky
  • čerstvé bylinky (pažitka, petržel)

„Nejlépe chutnají s krajícem dobrého chleba. A pokud máte slepičky nebo v blízkosti někoho, od koho můžete domácí vejce brát, tak určitě zkuste. K těm ze supermarketu se už pak bude těžko vracet,“ doporučuje.