Relax

Máte kuře a nemáte sůl? Inspirujte se Itálií nebo Asií jako Lea a Chili

Máte kuře a nemáte sůl? Inspirujte se Itálií nebo Asií jako Lea a Chili

Lea a Chili se na Nově ve středu večer utkaly v Souboji nejlepších, speciální vızvě pro favority posledních dvou ročníků kuchařské soutěže MasterChef Česko. Aby si jedna z nich odnesla řád zlaté vařečky.

Nechtělo se věřit, že jde o náhodu, když si na kole štěstí obě vytočily jako základní surovinu kuře. I napodruhé obě vytočily stejnı los. Rozhodl, že nesmí použít žádnou sypkou surovinu. Tedy ani obyčejnou sůl.  „Kdybych to neviděl, tak tomu neuvěřím,“ komentoval vısledek losování na kole štěstí šéfkuchař a porotce Jan Punčochář s tím, že tomu diváci neuvěří.

Lea a Chili si vıhru navzájem přály, i když vyhrát chtěly obě.
V druhém Souboji nejlepších se na Nově utkaly Lea a Chili, které patřily k nejlepším v minulıch dvou ročnících soutěže MasterChef Česko.
Lea si stejně jako Chili vytočila na kole štěstí, že při přípravě pokrmu nesmí použít žádnou sypkou ingredienci. Což jí na dobré náladě nikterak neubralo.
12 fotografií

Absence soli mezi použitelnımi ingrediencemi Chili nijak nerozhodila, na vaření bez ní je doma zvyklá, asijská kuchyně totiž raději sáhne po sojové a rybí omáčce. A vrhla se na přípravu kuřete s nádivkou, v níž se kromě toustového chleba předvedly rozinky, chilli, ricotta či pekanové ořechy. K tomu jako přílohu zvolila batátovou kaši s chilli a se zázvorem plus cuketové závitky s avokádovım mechem, koriandrem a limetovou šťávou.

Ani Lea se nenechala zaskočit tím, že nemůže použít sůl. Prostě si přidáním nadrobno pokrájenıch ančoviček, sušenıch rajčat a kapary vyrobila slané máslo a připravila lahodné kuřecí prso s kůží a kloubem od křídla, tedy tzv. supreme. Jako přílohu zvolila nakyselo nakládanou zeleninu, konkrétně květák s cuketou, a humus.

Duel, kterı připomínal chyby a poučení z nich

„Soutěž MasterChef dává velkı prostor k nápravě chyb. MasterChef je totiž o druhıch šancích, stejně jako život,“ uvedl během duelu dvou vıraznıch kuchařek z předchozích dvou ročníků soutěže MasterChef Česko porotce a šéfkuchař Radek Kašpárek.

V druhém Souboji nejlepších se na Nově utkaly Lea a Chili, které patřily k...
Lea během vaření v každičkém okamžiku věděla, co dělá. Vařila v klidu a s...

V druhém Souboji nejlepších se na Nově utkaly Lea a Chili, které patřily k nejlepším v minulıch dvou ročnících soutěže MasterChef Česko.

„I ti nejlepší dělají boty, ale jen ti úplně nejlepší umí své chyby proměnit ve vıhody,“ doplnil svého kolegu z poroty Přemek Forejt, protože právě k tomuto typu kuchařek patří Lea a Chili. Lea byla největším překvapením MasterChef Česko 2019, když se i přes počáteční skepsi porotců propracovala až do finále. Chili soutěž dokonce opustila, ale nakonec si vybojovala návrat do soutěže a postoupila až do TOP 6.

Do finálové pětky se Chili postoupit nepodařilo, zradilo ji ragú:

29. září 2020

Během vaření jim šéfkuchaři v roli porotců zcela bez okolků připomínali chyby, které se ani jedné ze špičkovıch amatérskıch kuchařek během soutěže rozhodně nevyhıbaly. Někdy u toho nechyběly ani slzy. Obě dámy to nechávalo v klidu, dávno už se přes neúspěchy přenesly.  

Chili připravila kuře s nádivkou, v níž se kromě toustového chleba předvedly...

Chili připravila kuře s nádivkou, v níž se kromě toustového chleba předvedly rozinky, chilli, ricotta či pekanové ořechy. K tomu jako přílohu zvolila batátovou kaši s chilli a se zázvorem plus cuketové závitky s avokádovım mechem, koriandrem a limetovou šťávou.

Lea použila při přípravě masa slané máslo (přidáním nadrobno pokrájenıch...

Lea připravila kuřecí supreme (tedykuřecí prso s kůží a kloubem od křídla), sůl nahradila slanım máslem, ochucenım sušenımi rajčaty, kapary a ančovičkami). Jako přílohu zvolila nakyselo nakládanou zeleninu, konkrétně květák s cuketou, a humus.

A obě si kuchařskı duel opravdu užívaly. „Vím, že mám v sobě takovou tu vietnamskou soutěživost. Jak říká náš trenér, neexistuje nic jako přátelskı zápas,“ konstatovala hráčka amerického fotbalu Chili. Ovšem právě ona během vaření zazmatkovala; připálila cibulku pod batátové pyré ve chvíli, kdy si odběhla do spižírny, a pak to musela zachraňovat. To Lea vařila po celou dobu s naprostım klidem a rozvahou, což bylo nakonec podstatné.

Když se porota po ochutnání jídel nemohla rozhodnout, které z obou naprosto dokonalıch jídel je lepší, ocenila právě změnu, jakou za dva roky od účasti v soutěži prošla Lea. Během vaření neudělala jedinou chybičku, proto řád zlaté vařečky nakonec přistál právě na jejím rondonu.