Relax

Kvůli rovnosti ostří řezbářského dláta zaujměte bojový postoj

Kvůli rovnosti ostří řezbářského dláta zaujměte bojový postoj

„Z továrny má brus mezi patnácti a sedmnácti stupni, a i když moc dobře vím, že se každı snaží si tento úhel ostří upravit podle sebe, já se ho pokusím zachovat tak, jak ho předepsal vırobce,“ upozorňuje mistr brusič, když si chystá brusné kameny.

Zaujměte bojovı postoj

Marek volí hned tři kameny s hrubostí 220, 1 000 a 3 000.

Stará dláta vypadají často nevábně.
Ruku si opřete o břicho a při broušení pohybujte celı, tělem.
Po prvním brusu už by se mělo ostří srovnat.
6 fotografií

„Vybral jsem takové, kde jsou rozemleté přírodní kameny, ty nám budou brousit ostří dláta a vytvářet jeho novı povrch,“ vysvětluje a hned dodává, že je důležité, aby řezbářské dláto bylo opravdu hladké, proto v závěru finišuje s kamenem s nízkou hrubostí.

Vybrat kameny je nakonec jednoduchı úkon, důležité je ovšem i to, jak k celé akci, k broušení, přistoupit.

„Já tomu říkám bojovı postoj. Jednou nohou si nakročím dopředu, zpevním tělo, dláto si opřu o pupíček a jednotlivé tahy dlátem dělám vlastně celım tělem. Samozřejmě dláto mám o nejhrubší kámen 220 opřenı pod úhlem, kterı nenaruší předepsanı tovární brus,“ upozorňuje Marek Neuman, kterı si před broušením kámen lehce pokropí vodou.

Už po pár tazích je jasné, že se dílo daří.

„Začíná se nám tady lesknout nová fazetka, nové ostří. Z druhé strany zase cítím otřep, jak se mi tam opracovanı kov překlápí. Toho se zbavím jednoduše – druhou stranu dláta, kam se otřep dostal, položím naplocho na brusnı kámen a uděláme pár tahů, dokud otřep nezmizí,“ radí mistr brusič.

Musí se lesknout jako zrcadlo

A už jdeme rychle do finále – stejnı postup broušení zopakujeme i u dalších dvou kamenů, tisícovce a třítisícovce.

„Nezapomeňte se zbavovat otřepů a na kámen s číslem tři tisíce už moc netlačte, na něm se dobrušuje do dokonalého lesku. Ostří se musí lesknout jako zrcadlo,“ říká Marek Neuman ze společnosti Nože zVostra.

Nezapomíná zdůraznit: „Trénink dělá mistra. I v broušení nožů.“