Relax

Kuchařskou roadshow zakončilo menu s otráveným jablkem od Forejta

Kuchařskou roadshow zakončilo menu s otráveným jablkem od Forejta

Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt se rozhodli, že jako poděkování za trpělivost a podporu svım rodinám připraví tříchodové podzimní menu z tuzemskıch surovin. (Zde více o tom, jak to jejich partnerky a rodiny prožívaly.) Rozlosovali si, kdo co bude vařit. Radek dostal na starosti předkrm, Honza hlavní chod a Přemek dezert.

Tři šéfkuchaři předstoupili před své nejbližší, aby jim poděkovali a naservírovali večeři. Původně chtěli, aby rozhodli, kdo z nich tří uvařil nejlíp. Nakonec to nechali bıt.
Šéfkuchaři Radek Kašpárek, Přemek Forejt a Jan Punčochář připravili v rámci pořadu Souboj na talíři tříchodové menu pro své nejbližší.
Zleva: Přemek Forejt připravoval dezert, Radek Kašpátek polévku jako překrm a Jan Punčochář hlavní chod.
32 fotografií

Cestou doslova posbírali suroviny od mléčnıch vırobků z farmy Bláto, přes srnčí ze šternberskıch lesů po jablka z Bříství a jedlé květy na dezert.

Co svım rodinám jako tečku za natáčením navařili? Radek se vrhl na přípravu zeleninovo-dıňového pyré se smetanou, s dıní konfitovanou v másle a s olejem z listové petržele. Pyré mj. dochucoval jablečnım moštem i šťávou z pomeranče.

Honza se pustil do přípravy srnčího na smetaně, které už dělal milionkrát a věděl, že vıborně vychucenou zvěřinovou svíčkovou ze srnčího krku ocení i děti. Ze hřbetů ze srnce jim k tomu ještě připravil masovı závin.

Kašpárkův taíř připravenı k zalití zelenovo-dıňovım pyré.
Punčochářova zvěřinová svíčková s knedlíkem
Z jemného masa ze srnčího hřbetu Jan Punčochář připravil ještě závin, se...
Z jemného masa ze srnčího hřbetu Jan Punčochář připravil ještě závin, se...

Dıňové a zvěřinové hody na talířích od Radka Kašpárka a Jana Punčocháře.

Přemek se nadšeně vrhl do dezertu, protože ty ho ohromně baví. Rozhodl se ho celı postavit na jablkách: jablečnı sorbet (mj. s citronovou šťávou a svařenou hruškovicí) naplní do vydlabanıch červenıch jablíček, k tomu bude zvlášť na mističce podávat panna cottu. Myslel hlavně na děti, které u večeře budou, a vzpomněl si na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků, otrávené jablko a sečuánskı pepř. A rozhodl se, že dezert bude pro všechny nejen lahůdkou, ale také nezapomenutelnım zážitkem.

Proto do sorbetu přidal koření, které dezert udělá zábavnım. „Sečuánskı květ. To je taková rostlinka, kterou když rozkoušete, tak vám na jazyku začne brnět jak devítivoltová baterka. A to bude kouzlo mého dezertu,“ vysvětlil během přípravy svého “otráveného jablka“. S tím, že efekt znecitlivění pomine, jakmile se sorbet zají něčím mastnım nebo smetanovım. Proto ta nezbytná panna cotta s malinami a ostružinami, zasypaná crumblem, malinovım prachem a barevnımi jedlımi květy.

„Otrávené jablko“ v klidovém stavu.
Pokrmy šéfkuchaři servírovali tak, aby nebylo jasné, kdo co vařil. Své blízké...
Panna cotta s malinami, ostružinami, crumblem, malinovım prachem a jedlımi...

Forejtův dezert „otrávené jablko“ a jeho efektní servírování.

Předkrm i hlavní chod musely bıt vynikající, o tom žádná. Ovšem právě už jen servírování svěžího “otráveného jablka“ bylo na závěr večeře zážitkem, které zanechalo dojem nejen na děti. Podívejte se na video. A ačkoliv partnerky ani děti neměly poznat, kdo co vařil, jejich jazıčky se asi zmást nenechaly. Přece jen mají kuchyni svıch partnerů a tátů nachutnanou.