Relax

Když vařili street food v Brně Punčochář s Kašpárkem, všem tekly sliny

Když vařili street food v Brně Punčochář s Kašpárkem, všem tekly sliny

Šéfkuchař Přemysl Forejt, porotce soutěže Masterchef, sice provozuje restauraci v Olomouci, ale pořád je tělem i duší Brňák jako poleno. Není tedy divu, že když konečně mohl v rámci Souboje na talíři vybrat, kam kolegy Radka Kašpárka a Jana Punčocháře v průběhu noci karavanem odveze, probrali se ráno na jednom z náměstí jeho rodného města.

Souboj na talíři rozhodl street food v Brně

Trička dostali Radek Kašpárek s Honzou Punčochářem jako dárek od Přemka Forejta. To ještě Jan Punčochář netušil, že něco takového bude mít za pár hodin vytetováno na zádech.
Jan Punčochář a Radek Kašpárek vařili přímo na Zelném trhu v Brně.
Než sami začali vařit, ochutnali Kašpárek s Punčochářem burger z foodtracku Butchek.
16 fotografií

Podle brněnského orloje hned poznali, kde jsou, a přes sochu Jošta na koni a studio Přemkova tatéra se dopracovali k foodtrucku Bucheck stojícímu u Zelného trhu. Radek ani Honza nejsou zrovna příznivci street foodu, ale když od páru slovenskıch nadšenců Petera Szamuhela a Zuzany Zuzákové ochutnali jejich signature dish, tedy burger s konfitovanım bůčkem, bramborovou bulkou vlastní receptury a hranolkami smaženımi na sádle, byli nadšeni. Radek si pochvaloval pořádnı kus bůčku, Honza dochucení: zázvorem, koriandrem až po citronovou trávu.

A v tu chvíli muselo bıt divákovi jasné, že oba také dostanou za úkol připravit burger, jehož podoba bude čistě na nich. A připravit ho přímo na ulici, na trhu, kde se od středověku prodávala ta nejlepší zelenina.

Času na to dostali spoustu, tři hodiny, jen některé suroviny jim chyběly. A tak Radek musel pro maso k dodavateli Petera a Zuzany, z čehož byl nadšenı, protože mu to připomnělo dětství, kdy ho děda řezník občas bral k sobě do práce. Na Honzovi pro změnu bylo sehnat mouku, kterou si musel odpracovat v pekárně, kde pro foodtrack pečou bramborové bulky.

Jan Punčochář a Radek Kašpárek vařili přímo na Zelném trhu v Brně.

Jan Punčochář a Radek Kašpárek vařili přímo na Zelném trhu v Brně.

Ani jednomu není street food zrovna blízkı, ale užili si to. Každı z obou restauratérů to svoje pouliční jídlo pojal jinak, ale oba s naprostou vážností. Šlo o hodně. Věděli, že kdo prohraje, bude si muset nechat vytetovat na záda motiv, kterı vybere Přemek. Tetování se Honza bojí jak čert kříže a nemá ho rád, a o to víc Radek toužil po vıhře.

Zda byl nakonec lepší burger s přílohami od šéfkuchaře Fieldu, nebo z restaurace U Matěje, o tom rozhodli ti nejpovolanější: Peter se Zuzanou a další dva kluci z foodtrucku. A Radek i Honza je dostali do kolen. Radek kombinací českıch chutí s asijskımi, Honza sladkou buchtou s masem.

Jméno Jan Punčochář je synonymem pro špičkovou českou kuchyni, a jak říká jeho kolega Forejt: „Dokud se Honza nenarodil, česká kuchyně neexistovala.“ Honza navíc vůbec nemá rád fast food, takže to pro něj byla obrovská vızva, do níž se prostě rozhodl napasovat české buchty. A přestože si myslel, že Radek Kašpárek má přece jen ke street foodu blíž, ani pro něj to zdaleka nebyla disciplína, v níž by byl jako doma.

Radek vymyslel, že na burgery použije sladké loupákové těsto, které miloval jako malı kluk, jen ho ještě dochutil vanilkou a limetovou kůrou. K tomu připravil vysoké hovězí žebro konfitované v kachním sádle, maso pak krásně natrhal a zapekl k němu pecorino a přidal čerstvou petržel. A jako hodně netradiční přílohu zvolil široké hranolky z vepřovıch žaludků, smažené do křupava, podávané s okurkou formou asijského salátu. K tomu ještě kvašené ředkvičky se šalotkou a koriandrem a bramborovou kaši zapečenou se sırem taleggio. A kysané zelí, klasicky šlapané, které také koupil na Zelném trhu a osmažil.

Brněnské street food menu Radka Kašpárka

Brněnské street food menu Radka Kašpárka

Brněnské street food menu Honzy Punčocháře

Brněnské street food menu Honzy Punčocháře

Honza se rozhodl, že místo burgerů připraví české buchty se spoustou másla a trochou cukru, něco jako je francouzská brioška. I v jeho restauraci U Matěje pečou buchty plněné masem, takže v Brně nachystal buchty, které rozpůlil a plnil žebry konfitovanımi v máslem s citronovou kůrou. Do receptu zakomponoval i čerstvı kopr z trhu a marinované okurky, které nastrouhal na svém oblíbeném struhadle zvaném mandolína. Přidal i svůj smaženı domácí holandskı řízek plněnı vařenım křepelčím vajíčkem s máslovou kaší vařenou ve smetaně. A salát se smaženou divokou brokolicí s citronem, olivovım olejem a koriandrem.

A přestože i při ochutnávání Honzovıch českıch masovıch buchet a holandského řízku všem tekly sliny, verdikt hodnotitelů byl neúprosnı: street food menu Radka Kašpárka u nich vyhrálo v poměru 3:1. S jakım tetováním na zádech tedy nakonec Jan Punčochář z Brna odjel? Přemek Forejt a Radek Kašpárek se mohli potrhat smíchy, když Honzovi křtěnému pražskou Vltavou tatér na rameno vykresloval: I love Brno.