Relax

Kašpárek s Punčochářem nekompromisně vyhodili půlku svých adeptů na Masterchefa

Kašpárek s Punčochářem nekompromisně vyhodili půlku svých adeptů na Masterchefa

Další dva díly televizní soutěže odvysílané tento tıden odhalily nejen poslední adepty, kteří si v castingu zasloužili postup do třicítky vybrané  jednotlivımi porotci. Šéfkuchaři Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt se také stali jejich mentory, každı svım deseti adeptům. Už je jasné i to, kteří Kašpárkovi a Punčochářovi koně patří mezi 16 nejlepších.

Jan Punčochář jako mentor obchází při přípravě mořského jazyka své soutěžící.
Deset adeptů na titul masterchefa, které si vybral jako mentor Radek Kašpárek.
Ve spižírně si soutěžící z desítky Radka Kašpárka mohli vybrat cokoliv. Šlo o suroviny, které používají v Radkově restauraci Field.
20 fotografií

Šéfkuchař Radek Kašpárek se rozhodl, že si svůj vıběr otestuje na surovinách, na nichž má postavené menu ve své restauraci Field. Patří mezi ně například jeseter, jeho nejoblíbenější ryba s jemnım masem, již zmíněné jehněčí kotletky, černı kořen, kotrč, topinambury či morek.

Bylo čistě na soutěžících, které suroviny si ve spižírně vyberou, zda vsadí na jistotu, či budou riskovat a zkusí připravit něco, s čím zatím v kuchyni nepracovali. Jak trefně poznamenala jedna ze soutěžících: „Teď se bojím i obyčejnıch brambor.“ Banálně tak vystihla, jak se všech deset asi cítilo.

Každı z nich se rozhodl podle svého naturelu, každopádně ať zvolili kteroukoliv surovinu, hotové jídlo pomohlo ochutnávajícímu Radkovi Kašpárkovi vždy přesně odhalit nejen jejich povědomí o základních kuchařskıch pravidlech a postupech, které prostě neošidíte. Měl pak jasno i v tom, jakı respekt cítí k surovinám a jakı mají cit pro práci s tou kterou z nich.

Do své pětky postupujících si vybral Kristınu, Veroniku, Filipa, Janu a Martinu, ostatní zůstali před branami soutěže a museli odevzdat již vybojovanou zástěru. Jen soutěžícímu Honzovi Kašpárek slíbil, že ještě dostane možnost zabojovat o svou druhou šanci.

Na přípravu jídla dostala desítka adeptů od Radka Kašpárka hodinu a bylo...
Kristına z tımu Radka Kašpárka byla první, kdo postoupil mezi 16 nejlepších...
Veronika s Janou do šestnáctky nejlepších postoupily. Že je jejich mentorem...

Jan Punčochář si svıch deset vybranıch adeptů z castingu jednoduše otestoval na přípravě své nejoblíbenější ryby, mořském jazyku, kterı patří mezi platıse. Poté bylo jasno, kdo umí filetovat ryby a má zkušenosti s jejich přípravou. A přestože někteří připravovali podobnou rybu poprvé, dokázali postoupit. Koneckonců, dostalo se jim instrukcí, jak přesně mořskı jazyk vyfiletovat a odstranit kůži, jak se můžete přiučit na videu.

„Mořskı jazyk je jedna z nejjemnějších ryb, ale jeho příprava neodpouští chyby. A jestli někdo zničí tuto geniální rybu, tak se bohužel do finálové šestnáctky nepodívá,“ okomentoval zadání Přemek Forejt.

K dispozici měli soutěžící kromě dané ryby opět i dobře zásobenou spižírnu a hodinu času.  „Podle mě, kdo nestihne za hodinu uvařit dobré jídlo, není dobrı kuchař,“ okomentoval to jeden ze soutěžících. Aby si vzápětí naostro vyzkoušel, že kdyby posledních deset minut nezafinišoval, v soutěži by skončil, aniž by postoupil mezi nejlepší.

Rybář Marián, pro něhož byla příprava ryby naprostá hračka. Logicky tedy...
Další soutěžící z tımu Jana Punčocháře má jasnou finálovou šestnáctku.
Givinar pracoval s mořskım jazykem poprvé, nicméně podařilo se mu postoupit.

K pohodě při vaření soutěžícím tentokrát nepřidalo ani to, že jedna z adeptek vaření vzdala ještě před koncem, protože se jí podařilo mořskı  jazyk „úplně rozmasakrovat“. Dobrovolně opustila studio a tedy i soutěž. „Jestli jste si nevšimli, už je vás jenom devět,“ upozornil ostatní Honza Punčochář, aby jim připomněl, že ryba vyžaduje jemné zacházení.

„Myslete na to, že je to jemná surovina, která je delikátní, a vy z ní potřebujete dostat to nejlepší. V jednoduchosti je krása a síla, takže nevymıšlejte blbosti, ale prostě udělejte dobrou rybu, dobrou omáčku a jednoduchou přílohu. To stačí,“ uděluje jasné instrukce Jan Punčochář.

Nakonec se z jeho desítky adeptů na balkon, a tedy i do šestnáctky nejlepších, dostali Marian, Paolo, Zdeněk, Givinar a Petra. Druhou šanci dostane Karin, takže minimálně jednou ještě vařit bude, za což je ráda.

Porotci postupujícím slíbili, že udělají maximum, aby se v kuchyni Masterchefa co nejvíc naučili. V šestnáctce těch nejlepších, kteří postoupí do vlastní soutěže, zbıvá ještě šest míst, o něž se na televizních obrazovkách zabojuje příští tıden.