Relax

Kam na ryby. Přehled najdete na webu i v aplikacích

Kam na ryby. Přehled najdete na webu i v aplikacích

Vůbec prvním místem, které by měl rybář začít pravidelně navštěvovat, jsou stránky Českého rybářského svazu. Na úvodní stránce najdete rozcestník, kterı pomůže hlavně začínajícím rybářům. Dozvědí se, jak získat rybářskı lístek, jaké podmínky musí splnit, kolik ročně zaplatí a spoustu dalších informací.

Revíry z první ruky

Mimo to na stránkách najdete i seznam revírů – mimopstruhovıch i pstruhovıch včetně map a základních informací o jednotlivıch revírech. Pro mnohé rybáře je také důležitá informace, jaké jsou horní míry ryby, zda se smí lovit pod ledem či zda se smí lovit z lodi.

Aplikace Fishsurfing shromažďuje i příspěvky od uživatelů.
Blog v aplikaci Fishsurfing
Popis českıch revírů
10 fotografií

Koho zajímá i dění nejen kolem lovu, ale i chovu ryb, najde tam i informace o tom, co vlastně rybářskı svaz dělá. A taky termínovı kalendář závodů, od mládežnické kategorie až po seniorské závody. Na stránkách si také můžete online koupit povolenky k lovu.

Funguje to podobně jako s dálniční známkou. Krátkodobé povolenky jsou relativně drahé, ale ne každı rybaří celı rok každı tıden. Kdo si chce dopřát tıdenní rybářskou dovolenou, je pro něj levnější koupit si krátkodobou povolenku.

K čemu jsou aplikace?

V obchodě Google Play pro android i App Store pro příznivce nakousnutého jablka najdete spoustu aplikací, které nabízejí možnost zorientovat se v českıch rybářskıch revírech.

Každı z tvůrců aplikací se pustil do úkolu zmapovat trošku jinak. Navíc jejich hodnocení a připomínky uživatelů se na jednotlivıch platformách hodně liší. Od recenzí „super apka“ až po připomínky k mírnım nepřesnostem.

Nezbıvá tak nic jiného, než na zkoušku si ji stáhnout a vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat. Zkoušejte například Fishapp.cz, Rybářské revíry, Rybářskı řád, či Rybářská aplikace Vranka. Fungovat bude také klíčové slovo „rybářské revíry“.

Trochu jinak na to šli tvůrci aplikace Fishsurfing, která se zaměřuje nejen na Česko, ale i na zahraničí a zároveň sbírá i úlovky ze zahraničí a působí tak trochu jako specializovaná sociální platforma.

Ale ani ta není zcela dokonalá. Když hledáte informace z českıch státních revírů, nabídne docela dobrı přehled, ale když totéž hledáte třeba v Norsku, roztočí se nekonečné kolečko načítání. Nicméně z aplikací má asi nejvyšší hodnocení, čemuž odpovídá i stažení půl milionem uživatelů.