Relax

Dýně je třeba včas sklidit a uskladnit. Pochlubte se svou úrodou či recepty

Dýně je třeba včas sklidit a uskladnit. Pochlubte se svou úrodou či recepty

Až do středy 6. října nám do soutěže posílejte snímky, jak dıně pěstujete, jakou máte letos úrodu či jak jste vyzráli na jejich skladování. Uvítáme i snímky dıňovıch aranžmá a hlavně se budeme těšit na vaše vlastní dıňové recepty (příspěvek by měl v tomto případě obsahovat foto pokrmu, název, počet porcí, seznam surovin a pracovní postup). Soutěžní příspěvky uveřejníme v galerii v rubrice iDNES Recepty a iDNES Hobby.

Z došlıch příspěvků vybereme tři vıherce, které odměníme zajímavımi cenami: rodinnou Kuchařkou pro vnučky Elišky Maixnerové a sadou zástěry s rukavicí do kuchyně iDNES.cz. Vybrané čtenářské recepty také uveřejníme v rubrice iDNES Recepty.

Dıně milují krásně vyhnojenou půdu a teplo, proto se jim většinou skvěle daří přímo na kompostu. Někdy si o to řeknou doslova samy. Prostě vyrostou tam, kam dáváte odpad z kuchyně, tedy i zbytky z dıní, občas i včetně semínek. A co u vás, jak se vám letos dıně povedly, a co všechno z nich připravujete? Pochlubte se a pošlete příspěvek do soutěže. 

Tyto divoké rostliny dıní během léta samy narostly na kompostu venkovské zahrady. Je to divočina, plody narostly žluté, oranžové i zelené, nicméně cestu do kuchyně si určitě najdou všechny.
Dıně, které s vybojovaly své místo na slunci samy, přímo na kompostu.
Dıně chtějí volnost, tyto se roztáhly přes pás louky až k potoku.
4 fotografií

Kdy a jak se vrhnout na sklizeň dıní, radí v našem archivním videu zkušenı zahradník. Pokud chcete dıně co nejdéle skladovat co nejdéle, určitě je skliďte předtím, než je zchladí přízemní mrazíky. Jinak se smiřte s tím, že vám vydrží maximálně tři měsíce, případně je co nejdříve pracujte. Třeba na dıňové máslo oblíbené v Anglii, ve skleničkách vydrží rok.

24. října 2010

Pravidla naší aktuální dıňové soutěže najdete zde. Pochlubit se lze jak svımi vıpěstky, tak svım vlastním vymazlenıcm receptem.

Třeba dıňovou polévku vaří i Zdeněk Pohlreich. Je rychlá, kdykoliv vás  spolehlivě zahřeje. Pokud jste ji ještě neochutnali, máte co dohánět.

12. listopadu 2018