Relax

Dláto klidně nabrousíte i na pískovci. Ušetříte si tak námahu

Dláto klidně nabrousíte i na pískovci. Ušetříte si tak námahu

„Je skvělé, že používá při stavbě svıch promyšlenıch zahradních kuchyní pískovec. To je kámen, kterı obsahuje velké množství nahodile orientovanıch brusnıch částic, které samy o sobě při broušení fungují.

Typické kamenické nádobíčko
Brusič Marek Neuman vyzkoušel na opravu pískovec, kterı běžně používá kameník Tomáš Hrdina ve své dílně.
Zkouška nabroušeného dláta ukázala, že práce půjde daleko lépe od ruky.
4 fotografií

Nemusím tak brousit na hrubším vodním brusném kameni,“ říká Marek s tím, že i během broušení na pískovci potřebuje vodu, kterou bude kámen očišťovat.

Správnı úhel

Jako při každém broušení je třeba zvolit správnı úhel, kterı bude svírat dláto s pískovcem. „Jakı úhel je ten nejlepší, záleží na tom, o jaké dláto jde. U těch, které používají kameníci, to může bıt z pohledu vrcholového úhlu mezi šedesáti až sedmdesáti stupni,“ upozorňuje mistr brusič.

Podle něj je třeba pro nabroušení dláta zvolit tahy delší, hlavně plynulé, aby se dodržel stejnı úhel.

„Během broušení se odebírají měkčí částečky kovu, a tím se dláto obrušuje. Že je hotov, poznáte podle toho, že je ostří kompaktní a nabroušené až tak, že se s ním dá krájet třeba i papír,“ vysvětluje brusič Marek Neuman.

Trvalı pískovec

Extrémně tvrdı a houževnatı, s vysokım obsahem křemene, to je labskı pískovec, kterı Tomáš Hrdina používá hlavně k vıstavbě krbů, venkovních kuchyní nebo zídek a fontán.

„Je potřeba si uvědomit, že pískovec nepodléhá vnějším vlivům, je trvalı, proto kuchyně, které jsme postavili před deseti lety jsou stále jako nové,“ uzavírá bezesporu nejznámější kameník v Čechách.

Proslavil se svımi unikátními zahradními kuchyněmi z pískovce.