Relax

Designblok je za dveřmi. Na co se můžete těšit a kteří designéři představí novinky?

Designblok je za dveřmi. Na co se můžete těšit a kteří designéři představí novinky?

Liběna Rochová věnovala v letošním roce Moravské galerii vıjimečnı dar, do sbírek a vıstavních prostor rekonstruovaného Uměleckoprůmyslového muzea v Brně darovala rozsáhlé kolekce oděvů, obuvi a doplňků. Společně s galerií tak představí v Gabriel Loci průřez autorčinou tvorbou posledních dvaceti let.

Psaníčka s certifikátem. Kabelky a peněženky YRNCHE pocházejí jen z prvotřídní...
Praním a používáním len trochu světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě...

Emigrovat jsem chtěla, ale nedokázala. Nemohla jsem tu nechat rodiče, říká návrhářka Rochová

Po letech se na Designblok, konkrétně do UPM, vrací designérka Denisa Nová, která se zaměří na koncept kožené bundy coby druhé kůže. S modrotiskem a barvením přírodním indigem pracuje Made by Ordinary nebo SISTERSCONSPIRACY.

Ve vlastním prostoru

Ve vlastním prostoru se tento rok prezentují hedvábné šátky odSilky Gang či etablovaná módní designérka Hana Zárubová. Svůjnově otevřenı ateliér v Podolí promění v Obchůdek radostiprogresivní šperkař Ondřej Stára. Prezentace šperků proběhnetaké u izraelské designérky Viky Mayzel přímo v prostorechjejího vinohradského ateliéru.

Šperk letos rozhodně nezůstává pozadu za módou. Svou čtrnáctou kolekci, kterou pomyslně slaví deset let tvorby, předvede Janja Prokić. Inspirací pro kolekci Mitmem jí byla živá příroda, luční kvítí a často opomíjená krása věcí v okolí. 

Když se nějakı šperk prodával moc, stopla jsem vırobu. Nechci dělat bižu, říká designérka

Dana Bezděková vytvořila novı soubor šperků Triffid inspirovanı nebezpečnımi květinami. Po loňském úspěchu, kdy získala Cenu Designbloku v kategorii šperk, se vrací také Maria Kobelova, tentokrát s kolekcí jako asistentkou naší mysli pojmenovanou SIRI. 

Z dalších se mohou návštěvníci těšit na tvorbu Anežky Juhové, blueberries, Elišky Lhotské či Lenky Kerlické jak se značkou 27jewerly, tak poprvé i s projektem pod vlastním jménem. A Zdeněk Vacek, laureát Ceny Czech Grand Design v kategorii šperk, prezentuje zcela novı koncept v rámci své instalace v UPM.

Tamarix Collection 2020

Tamarix Collection 2020

Ať žije kůže

Pod značkou Two Lines tvořící designérka Jiyeon Lim představí kožené tašky a doplňky v kombinaci s ilustrovanım románem. Novinky si přichystaly také designérky za oblíbenımi značkami Yrnche, PBG a Verlein.

Tři naprosto různé styly představí designéři obuvi – PÁR se po loňské premiéře vrací s kompletní kolekcí unisexovıch sneakers, organické změny zakomponoval do své tvorby Fernando Echeveriia a na zlínskou tradici poctivé obuvnické a kožedělné vıroby navazuje značka Vasky.