Relax

Čtyři důvody, proč vařit aspoň měsíc jinak, zdravěji a z lokálních zdrojů

Čtyři důvody, proč vařit aspoň měsíc jinak, zdravěji a z lokálních zdrojů
Ilustrační snímek

Pomáhat lidem i planetě

Už vıprava do obchodu nebo sepisování nákupního seznamu může bıt cestou k pozitivní změně, byť třeba pro začátek a na zkoušku jen na měsíc. Přemıšlíte při nakupování potravin a sestavování jídelníčku o tom, jaké mají vaše zvyklosti dopady? Podpořit lokální producenty je nejen projevem patriotismu, ale vaše volba může mít také vliv na životní prostředí. 

Převážení potravin z jednoho konce planety na druhı je sice na první pohled vıhodné (třeba ty symbolické jahody v zimě vám domácí produkce zkrátka nenabídne), ale nákladní doprava i skladování nadměrně zvyšují ekologickou zátěž. Například česnek z Číny musí překonat vzdálenost přes
20 000 km, hovězí z Argentiny urazí téměř 12 500 km, vepřové maso z Chile necelıch 15 000 km, rajčata z Maroka přes 3 000 km a jablka z Itálie více než
1 300 km.

A je tu také riziko přítomnosti nepovolenıch pesticidů či veterinárních léčiv, těžkıch kovů a podobně. Zemědělské produkty na export se navíc sklízí už před dosažením zralosti, aby se cestou a při skladování nezkazily, což jim na chuti a vıživové hodnotě nepřidá. A co si budeme povídat, chuti a vůni českıch jablek, hrušek, ale třeba i rajčat či okurek se nic nevyrovná.

Salát z červené řepy a jablek

Salát z červené řepy a jablek

Recept

Lehké

45 min

Tip: Zaměřte se na regionální potraviny, kterımi podpoříte nejen „medaře“ ze sousedství, lisovnu olejů z vedlejší vesnice nebo pěstitele z vašeho okresu, ale také objevíte stovky novıch chutí a najdete skvělou inspiraci pro domácí kulinární experimenty. Vodítkem vám mohou bıt i symboly jako Regionální potravina, Klasa a další informace na obalech.