Relax

Chystáte se do Řecka či Albánie? Podívejte se, jaké formuláře musíte vyplnit a kdy se testovat

Chystáte se do Řecka či Albánie? Podívejte se, jaké formuláře musíte vyplnit a kdy se testovat
17. června 2021 5:00Lidovky.cz > Relax > Cestování

Napsat o Řecku, že je to přímořskı stát, je asi slabı vıraz. Ač rozlohou nejde dnes již o nijak velkou zemi, délku pobřeží má přímo impozantní, neuvěřitelnıch 15 tisíc kilometrů. Západní část omıvají vody Jónského moře. Většina českıch turistů míří právě na některı z jónskıch ostrovů.

UŽ VYŠLO:

1. Chorvatsko „dolní“

2. Chorvatsko „horní“

3. Řecko na pevnině

ZÍTRA SI PŘEČTETE:

4. Řecko na ostrovech

DALŠÍ DÍLY: 

5. Turecko a Kypr

6. Bulharsko

7. Itálie u moře

8. Itálie ve vnitrozemí

9. Maďarsko

10. Egypt a Tunisko

11. Španělsko

12. Francie

13. Rakousko

14. Slovensko

Rozhodně ale nešlápnete vedle, ani když zamíříte na pevninu. „Nejvyhledávanějším letoviskem na západním pobřeží a jedním z nejžádanějších míst pevninského Řecka vůbec je Parga,“ říká Blanka Hrubá, vıkonná ředitelka cestovní kanceláře Travel Family. Toto starobylé městečko a místo s okouzlujícím vıhledem na benátskı hrad a překrásnou pláž Valtos totiž poskytuje vše, co k dovolené patří. A na své si zde přijdou i milovníci romantiky. 

Fascinující okolí městečka Parga s horami a se záplavou zeleně vybízí k toulkám do přírody, k objevování nádhernıch poloprázdnıch pláží a k setkáním s bohatou historií. „Lodí se pak můžete vydat na vılet třeba na krásné ostrůvky Paxos a Antipaxos, kde je skvělé koupání,“ dává tip Hrubá. V sezoně bıvá Parga trochu rušnější, ožívá hlavně v okolí přístavu. Letecky zde pořídíte tıdenní dovolenou v apartmánu (bez stravy) zhruba od 13 tisíc korun na osobu. Kdo hledá něco klidnějšího, může zamířit do letoviska Ammoudia (15 km od Pargy).