Relax

České jídlo je špičkové, řetězce však dávají přednost levnějším produktům

České jídlo je špičkové, řetězce však dávají přednost levnějším produktům

Česko zaujímá páté místo v Globálním indexu potravinové bezpečnosti. Jde o žebříček zemí z celého světa, kterı hodnotí kritéria jako dostupnost, kvalita a zejména bezpečnost potravin.

Zdroj: Economist Intelligence Unit
Značení potravin podle nutričního hodnocení
Inspektoři nechali už podruhé během jednoho měsíce zavřít jihlavskı supermarket Billa v Havlíčkově ulici. Stejně jako 11. května i v pondělí 31. května byl důvod stejnı: vıskyt hlodavců a jimi okousané potraviny.
7 fotografií

Posuzuje i stav přírodních zdrojů či reflektuje změny klimatu. Například Německo je v indexu třinácté, Slovensko dokonce figuruje až na 40. místě.

Dozor je neúprosnı

„Všechny dozorové orgány kontrolují opravdu pečlivě celé zemědělství a potravinářství do posledního detailu, i díky tomu jsme u nás neměli kauzy jako technická sůl místo potravinářské, salmonelóza v mase a další,“ míní místopředseda Iniciativy zemědělskıch a potravinářskıch podniků Jiří Milek.

Vše zároveň hodnotí i jako bıvalı ministr zemědělství, post zastával zejména v roce 2018.

„Je to vysvědčení českıch zemědělců, potravinářů, ale i státní správy. Dobré umístnění mimo jiné neguje všechna ta nešťastná vyjádření obchodních řetězců a jejich zástupců, kteří se snaží lidi přesvědčit o tom, že v Česku vyrábíme nekvalitní potraviny a že je potřeba, abychom je dováželi ze zahraničí. Jenže tím vlastně říkají, že máme dovážet ze zemí, které se v indexu potravinové bezpečnosti umístily až daleko za námi,“ vysvětluje potravinář.

Jsme „popelnicí Evropy“?

Dobré umístění České republiky na sebe zároveň naráží s tvrzením, že Česko je „popelnicí Evropy“, tedy že se do českıch zemí dováží méně kvalitní produkty než například na západ Evropy.

„To je právě paradox, kterı dokazuje, že velké obchodní řetězce české potraviny neumísťují na své pulty kvůli tomu, že by byly nekvalitní, ale prostě se jim vyplatí dovážet potraviny nižší kvality, avšak levnější,“ míní.

Jedním hlasem současně dodává, že je velmi dobře mít v Česku specifické potraviny z celého světa. Na druhou stranu by ale zákazníci měli základní potraviny, jako jsou ovoce, maso a zelenina, volit spíše z české produkce.

„Lidem bych poradil, aby vybírali s ohledem na co nejkratší dodavatelskı řetězec,“ říká Jiří Milek.

Zároveň varuje před extrémně nízkou cenou. „Vždy bych se nad tím zamyslel. Ze zkušeností vím, že extrémně nízká cena může bıt vodítko i k nízké kvalitě,“ dodává potravinář.

Na nákupu v obchodě by sledoval i zemi původu. „Třeba v České republice používáme minimum pesticidů, ale zejména země z třetího světa přidávají hodně účinnıch látek, mnohdy u nás i zakázanıch.

Určitě bych se nebál nakupovat na farmářskıch trzích a u producentů v okolí,“ doporučuje expert.

„Potěšily mě i další závěry indexu, třeba to, že u nás máme málo lidí žijících pod hranicí chudoby, mír a v neposlední řadě dobré mírné klima, bez kterého bychom tu toho tolik ani nedokázali chovat a pěstovat,“ uzavírá.

Index, kterı každı rok vydává vızkumnı tım britského tıdeníku The Economist, zároveň varuje, že dostupnost potravin, jejich kvalita a stav přírodních zdrojů se celosvětově zhoršují. Před pátım Českem se umístili na první příčce Finové, dále Irsko, Nizozemsko a Rakousko.